Ana Sayfa
02 Kasım 2017 ( 1303 izlenme )
Reklamlar

MİT resmen felç etti! Köşeye sıkıştılar

MİT resmen felç etti! Köşeye sıkıştılar


MİT Hainlere Göz Açtırmıyor Hepsi Köşeye Sıkıştı Gziki Kahramanlarımız Destan Yazmaya Devam Ediyor. Göğsünüz Kabaracak Paylaşmayan Kalmasın..

Milli İstihbarat Teşkilatı, son dönemlerde Türkiye’de eylem gerçekleştiremeyen DAEŞ’in ensesinde.

Güvenlik güçlerinin sıkı çalışmaları sonucu uzun süredir Türkiye’de eylem yapmasına engel olunan DEAŞ iyice köşeye sıkıştırıldı. Bu konuda Türk istihbarat birimlerinin tamamen ‘bağımsız’ olarak elde ettiği istihbarat başarısının etkili olduğu bildirildi.

Alınan bilgilere göre Amerikan istihbaratı, eski büyükelçinin iddia ettiği gibi Türkiye’ye yardım etmek bir yana, 15 Temmuz sonrası ülkenin iyice karışması için, yüzlerce DEAŞ militanını bizzat organize ederek Türkiye’ye sokmuş.

KUZEY AVRUPA ÜLKESİ İDARE EDİYOR

Rezil kumpasın arkasında olduğunu gizlemeye çalışan Amerikan istihbaratı, Türkiye’ye yönlendirilen DEAŞ militanlarının sevk ve idare vazifesini ise bir Kuzey Avrupa ülkesinin istihbarat örgütüne ihale etmiş.

HAREKET KABİLİYETLERİ FELÇ EDİLDİ

Amerika’nın, Türkiye’de bir iç savaş körüklemek için planladığı bu senaryonun piyonları konumundaki yüzlerce DEAŞ militanının 15 Temmuz sonrası Türk istihbarat birimlerinin, yakın takibine alındığı ve hareket kabiliyetlerinin felç edildiği öğrenildi.

Operasyonlarda onlarca DEAŞ militanını etkisiz hale getirilirken, kalanların ise CIA tarafından geri çekildiği ileri sürülüyor. Hatırlanacağı gibi, ABD Büyükelçisi John Bass, geçtiğimiz günlerde ”Sayemizde DEAŞ, Türkiye’de eylem yapmıyor” diyerek ABD’nin DEAŞ ile bağlantısını ağzından kaçırmıştı.........Bağdat’tan flaş açıklama: Saldırıya geçerse…

Irak merkezi yönetimi, "Erbil'e bağlı silahlı grupların federal yönetim güçlerine saldırması halinde yasal şekilde karşılık verileceğini" duyurdu.avunma Bakanlığına bağlı Ortak Operasyonlar Komutanlığından yapılan  yazılı açıklamada, "Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) liderliği ve Bağdat ile  müzakere heyeti, yapılan anlaşma taslağının tamamından dün akşam geri çekildi."  denildi.

IKBY'nin zaman kazanma peşinde olduğu öne sürülen açıklamada,  anlaşmadan geri çekilmelerinin asla kabul edilemeyeceği vurgulandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"IKBY, federal güçlerin yerleşmesini engellemek ve onlara zarar vermek  için müzakere sürecinde güç harekatı yapıyor ve yeni savunma hatları oluşturuyor.  Buna karşı sessiz kalmamız mümkün değildir. Tüm vatandaşlarımız ve güçlerimizi  korumamız gerekiyor. Erbil'e bağlı silahlı grupların, federal yönetim güçlerine  saldırması halinde onlara yasal şekilde karşılık verilecektir."

"IKBY ile çatışmaya girmek istemiyoruz"

 Öte yandan Irak Başbakanı Haydar el-İbadi de devlet televizyonunda  yayımlanan açıklamasında, "IKBY ile çatışmaya girmek istemiyoruz. Bu, onlardan  çekindiğimiz veya korktuğumuz için değil, vatandaşlarımızın can güvenliğine  verdiğimiz önemden kaynaklanıyor." dedi.

Ülkenin tüm sınır kapılarında kontrolü sağlamak istediklerini  vurgulayan İbadi, "IKBY'deki vatandaşlarımızın abluka altına alınması önerisini  reddettik." ifadesini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Google'da kafa karıştıran çeviri! Eşek Tepmesi Bu Olsa Gerek Tüm tepkilere rağmen İslam dinini canlı yayında açıkladı!.. Maltepe'de hareketli dakikalar