Reklamlar

Nazilere Yardım Edenlerin Korkunç Fotoğrafları ve Hikayeleri

2. Dünya savaşı zamanında Naziler tarafından işgal edilmiş olan Fransa, savaşın bitişinde toplumsal bir arınma süreci başlattı.
Tüm bu kadınlar, hükümetin ve halkın nazarında işgalcilerle işbirliği yapan vatan hainleri sayılıyordu. Bebekler de çoğunlukla zorla annelerinin elinden alınıyordu.
1944-1945 senelerinde 20 bin ile 40 bin arasında kadının saçları kazıtıldı.
Kadınların Naziler ile duygusal bir aşk ilişkisi mi yaşadığı yoksa barbarca tecavüze uğrayıp uğramadığı pek dikkat edilen bir mevzu değildi.
Genellikle saç tıraşı, sembolik meydanlarda tiyatral organizasyonlar ile yapılıyordu.Saçlarının kazıtılmasının yanında alınlarına Nazi sembolü yani gamalı haç çiziliyor ve yine topluluk içine çıkarılıp çırılçıplak teşhir ediliyorlardı. Nazilerin işgalci olduğu yıllarda onlarla işbirliği yaptığı düşünülen herkes cezalandırılıyordu. 

Tam 10,500 kişinin idam edilmesiyle sonuçlanan bu dönemde en ağır sonuçları ödeyenlerden bir bölümü de Nazilerle cinsel ilişkiye giren kadınlar oldu. İşin en acı tarafıysa bunların bir kısmının da savaş sırasında tecavüze uğrayan kadınlardan meydana gelmesiydi.
Reklamlar