Ana Sayfa
27 Kasım 2017 ( 2516 izlenme )
Reklamlar

O ülke şokta… Başkentte bombalı saldırı… Çok sayıda ölü var

O ülke şokta… Başkentte bombalı saldırı… Çok sayıda ölü var

Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen intihar saldırısında 11 kişinin öldüğü, 27 kişinin yaralandığı bildirildi.Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bağdat'ın güneydoğusunda yer alan Nehravan bölgesindeki çarşıda iki intihar eylemcisi kendini patlattı.

Saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti. Yaralanan 27 kişi çevredeki hastanelere kaldırıldı.


.........YENİ HABER....


DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon güçlerinin komutanı Paul Funk, ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği'nde düzenlediği basın toplantısında, "Irak'ta DEAŞ'ın kontrol ettiği toprakların yüzde 97'si geri alındı. Bundan dolayı Iraklıları kutluyoruz." dedi.

DEAŞ militanlarının Irak'ta sığınmacıların arasında gizlendiğini belirten Funk, bu yüzden örgütün hâlâ tehlike oluşturduğunu ifade etti.

ZAMAN ALACAK

Funk, "Koalisyon güçleri DEAŞ'la mücadeleye devam edecek ve Irak'ta hükümetin istediği kadar kalacak. Koalisyonun görevi sadece terörle mücadele değil, onu kökünden sökmektir. Iraklıların bundan sonra karşılaşacağı sorun da DEAŞ'ın ektiği binlerce mayın ve patlayıcılar olacak. Bunların imha edilmesi zaman alacak." diye konuştu.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul’da indirim İzmir'de zam Kriz çıkartacak flaş açıklama: Haritadan sileriz! Sakarya füzesi ile hainleri böyle vuruyoruz!! Beğenmeyen, Paylaşmayan kalmasın. Rusya büyük şok resmen men edildiler