Ana Sayfa
22 Kasım 2017 ( 2649 izlenme )
Reklamlar

O ülkeden Türkiye'ye çağrı! Birlikte yapalım

O ülkeden Türkiye'ye çağrı! Birlikte yapalım

Irak Planlama Bakanı Cumeyli, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı TİKA'ya, Irak'ta kurtarılan bölgelerin imarına katılma çağrısında bulundu.

Irak Planlama Bakanı Selman Cumeyli, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığına (TİKA) Irak'ta kurtarılan bölgelerin imarına katılma çağrısında bulundu.

Planlama Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Cumeyli ile TİKA Bağdat Koordinatörü Cüneyt Esmer'in bir araya geldiği belirtildi. Açıklamada, Irak ile TİKA arasında yakın bir gelecekte imzalanması beklenen iş birliği mutabakat zaptının ele alındığı ifade edildi.

Açıklamaya göre Cumeyli, Irak hükümetinin tüm ülkelerle ekonomik ilişkileri güçlendirme hedefiyle izlediği açılım politikası çerçevesinde Türkiye-Irak ilişkilerinin gelişim gösterdiğini söyledi.

Cumeyli, ayrıca TİKA'yı Irak'ta kurtarılan bölgelerin imarına ve kadroların geliştirilmesine katılmaya çağırdı.

TİKA Bağdat Koordinatörü Esmer de TİKA'nın yeniden imar kampanyası kapsamındaki projelerinin de aralarında bulunduğu her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Esmer, Irak'ta tüm alanlardaki kadroların kapasitelerinin geliştirilebilme imkanı bulunduğunu kaydetti.

Terör örgütü DEAŞ tarafından 2014'te ele geçirilen kentler, askeri operasyonlar ve çatışmalar nedeniyle ciddi hasar gördü. Irak hükümetinin verilerine göre, söz konusu bölgelerin yeniden imarı için 100 milyar dolara ihtiyaç var.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

REİS batıya ve onların uşaklarına öyle bir rest çekti ki ! PAYLAŞMAYAN KALMASIN DEVLET BAHÇELİ'NİN EVET ŞARKILI SON SÜRAT KONVOY VİDEOSU İZLENME REKORLARI KIRIYOR... HELAL OLSUN PAYLAŞ.!! Damar tıkanıklığında harika teknoloji Neymiş efendim İsmet İnönü'yü müfredatta neden çıkarmışlar !!! Peki o zaman bunuda müfredata koyacağız....