Ana Sayfa
27 Eylül 2018 ( 4131 izlenme )
Reklamlar

OKUMADAN GEÇMEYİN

1996’da Başbakan Erbakan, Başbakanlık konutunda Yüksek Askeri Şura komutanlarına yemek verir. Yemekte Genel Kurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Deniz Kuvvet Komutanı Güven Erkaya da vardır. 

Erbakan Hoca yemekte misafirlerine içecek olarak portakal suyu ikram ediyor. Servis yapılırken Deniz Kuvvet Komutanı Güven Erkaya "ben rakı isterim" diyor. Garson, "Alkollü içki yok efendim" diyor. Güven Erkaya ısrar edince garson gazete kâğıdıyla örterek bir kadeh rakı getiriyor. 

Güven Erkaya kadehin etrafındaki gazete kağıdını açıp garsona diyor ki "Rakıya devam edeceğim, sen rakı şişesini servis masasına koy, kadehim boşaldıkça doldurursun’’ 

Yemeğe geçilmeden evvel medya mensuplarını içeri alınır. Güven Erkaya, medya iyice görsün diye rakı şişesinin etrafındaki bardakları çeker. Yarın haberlerde laikliğin korunduğunu yazarlar. Herkes rakıyı konuşur. Bu arada Erbakan'ın tabanındaki imajı da sarsılır. Erbakan Hoca'dan terler boşalmaktadır. 

Medya mensupları çıkınca İsmail Hakkı Karadayı da "şarap" istiyor. Rakı ve şarabı Erbakan Hoca'ya göstere göstere içiyorlar.   

Düşünün, Başbakan yemek veriyor ve o yemekte “portakal suyu” ikram ediliyor. Ama beyler laikler ya, illa içki içecekler. Dikkat edin, Erbakan “ev sahibidir", komutanlar ise birer “misafir"

Malum, misafirler, umduklarını değil, bulduklarını yer içerler. Ama komutanlar, “rakı” sipariş ediyor, “şarap” sipariş ediyor ve medyaya göstere göstere içiyorlar.

Sonradan öğrendiğimiz şu ki; o gece eve dönünce, Genelkurmay Başkanı Karadayı, Güven Erkaya’yı telefonla aramış ve şöyle demiş:

“Aferin Güven.  Rakı istemekle çok iyi ettin. Ben de şarap isteyip, içtim!”

Onlara göre ağır milli sanayinin kurulmasının, kendi silah ve arabamızın üretilmesinin hiç önemi yoktu. Yeterki laik düzeni temsil eden "rakılı masalar" hep varolsun ve korunsundu.!!!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEM KÜÇÜK SÖZCÜ'NÜN REZALET KARİKATÜRÜNÜ SAVUNAN CAN ATAKLI'YI BÖYLE SUSTURDU!! Bizzat hesabını soracağım Nihat Hatipoğlundan İlginç Silikon Sorusuna Bakın Nasıl Cevap Verdi O sözleri duyunca çok kızd