Ana Sayfa
09 Nisan 2018 ( 5786 izlenme )
Reklamlar

Oyunu bozan cümle

Erdoğan'dan Putin'e: Bu işi bir an önce durdurun!

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla aradı ve Suriye'deki son gelişmeler ele alındı. Görüşmede Erdoğan, Esed rejiminin İdlib'teki saldırılarının durdurulmasını istedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradı.

Görüşmede Suriye'deki son gelişmeler, Rus üslerine yapılan saldırı ve İdlib'te Esed rejiminin düzenlediği saldırılar konuşuldu.

REJİMİN SİVİLLERE SALDIRILARI BİR AN ÖNCE DURDURULMALI

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Şam rejiminin İdlib'de ve Doğu Guta'da sivillere yönelik saldırılarının bir an önce durdurulmasının, Astana sürecinin ve Soçi Kongresi'nin başarılı olması bakımından önem taşıdığını vurguladı.


Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a telefon!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanErdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin telefonda Suriye konusunda görüştü.

  • GİRİŞ11.01.2018 19:38
  • GÜNCELLEME11.01.2018 20:21
Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a telefon!

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, ikili ilişkiler ve Suriye konusundaki son gelişmeler ele alındı.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali ve TürkAkım projeleri de dahil, enerji alanındaki işbirliğine de değinen iki liderin, ilişkileri her alanda daha da geliştirme konusundaki kararlılıklarını teyit ettikleri belirtildi. İki lider, Türkiye ve Rusya arasındaki Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısının yanı sıra, Soçi Kongresi hakkında da görüş teatisinde bulundu.

PUTİN: SALDIRININ TÜRKİYE'YLE İLGİSİ YOK

Putin, Suriye'deki drone saldırısını kimin gerçekleştirdiğini bildiklerini, konunun Türkiye ile alakası olmadığını söyledi.

TÜRKİYE-RUSYA-İRAN ARASINDA BİR ANLIK KRİZ PATLAK VERMİŞTİ

Rusya'nın, Suriye'deki Hmeymim Üssü'ne İHA'larla saldırı düzenlenmiş, saldırının ardından da Suriye rejimine ait savaş uçakları Rus uçakları desteğiyle İdlib'teki çatışmasızlık bölgelerine yaptığı saldırı yapmıştı. Bu olay sonrası Türkiye, Rusya ve İran arasında bir anlık gerginliğe neden olmuştu.

Türkiye önceki gün Rus ve İran büyükelçilerini Dışişleri Bakanlığı'na çağırmıştı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜRKİYE 'YE KARŞI SAVAŞMAMIZ İSTENDI Atatürk kadınıyım yan sanayiyim ama olsun yinede kültürlüyüm Tayyip istifa etsin:) Dolar çakıldı Son dakika... Suriye'den çekilin!