Ana Sayfa
29 Kasım 2017 ( 1965 izlenme )
Reklamlar

Özhaseki'den korkunç uyarı: Raporlar çok ürkütücü

Özhaseki'den korkunç uyarı: Raporlar çok ürkütücü

Bakan Mehmet Özhaseki, bilim adamlarının İstanbul’da deprem beklediğini ifade ederek, “İBB ve TBMM’nin bu konuda yazdığı raporlar bizi korkutuyor.” dedi.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Bilim adamları İstanbul'da 2030-2040 arasında büyük bir depremin yaşanacağını, öte taraftan İstanbul için 7 şiddetinde bir depremin olacağını söylüyorlar. Bunların hepsini bilerek bizim bir şeyler yapmamız lazım. İstanbul için, gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gerek TBMM’nin hazırladığı raporlar bizi korkutuyor. Bu iki raporda riskli yapı ve kullanılamayacak hale gelecek konut sayısı 600 bin olarak veriliyor. Ölü sayısını söylemek istemiyorum. Onun için bizim bir an tedbir almamız gerekiyor.” dedi.

'TEDBİR ALMAMIZ GEREKİYOR'

Özhaseki, “Bilim adamları İstanbul'da 2030-2040 arasında büyük bir depremin yaşanacağını, öte taraftan İstanbul için 7 şiddetinde bir depremin olacağını söylüyorlar. Bunların hepsini bilerek bizim bir şeyler yapmamız lazım. İstanbul için, gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gerek TBMM’nin hazırladığı raporlar bizi korkutuyor. Bu iki raporda riskli yapı ve kullanılamayacak hale gelecek konut sayısı 600 bin olarak veriliyor. Ölü sayısını söylemek istemiyorum. Onun için bizim bir an tedbir almamız gerekiyor.” dedi.


Kentsel dönüşümle ilgili şehircilik şuraları düzenlediklerini hatırlatan Özhaseki, “Birinci esas yerinde dönüşüm. İkincisi herkesi ev sahibi yapmak. İnsanları hatırası olduğu yerde tutmak esastır. Finans noktasında sıfır faizli destekler geliyor. Hedefimiz 15 yıl içerisinde 7,5 milyon binayı dönüştürmek, bunun 150 bin civarı İstanbul’da, geri kalanı Anadolu’da. Bunu yaptığımızda görevimizi hakkıyla yapmış oluruz. Ondan sonra deprem gelirse gelsin, bize bir şey olmaz." ifadesini kullandı. 


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şaibe karıştırmaya çalıştılar, alay konusu oldular! RESTİ ÇEKTİ .CİDDİYE ALMAYACAGIZ 200 bin kişilik ordu hazırladı PUTİN CANLI YAYINDA ERDOĞANLA ARASINDA GEÇEN DİYALOĞU ANLATIP BAKIN NASIL ÖVDÜ...