Ana Sayfa
13 Şubat 2018 ( 2808 izlenme )
Reklamlar

PEYGAMBER EFENDİMİZİN O HADİSİ RENEN GERÇEKLEŞİYOR! O ÜLKEDE SURİYE'YE GEĹİYOR.

PEYGAMBER EFENDİMİZİN O HADİSİ RENEN GERÇEKLEŞİYOR! O ÜLKEDE SURİYE'YE GEĹİYOR.

DEAŞ bahanesiyle onlarca ülkenin çöreklendiğiSuriye’ye şimdi de Çin giriyor. Çin yönetimi Suriye’de daha fazla rol oynamaya niyetli olduğunu açıkladı.

Çin’in Şam Büyükelçisi Qi Qianjin, ülkesinin Suriye’deki krizin çözümü için daha büyük rol oynayacağını söyledi. Ülkesinin Şinhua haber ajansına konuşan Çinli diplomat,

“Suriye’nin gelişimi ve yeniden yapılandırılması için uğraşmaya odaklanmanın zamanı bence geldi. Bence Çin bu süreçte Suriye halkı ve hükümetine daha fazla yardım sağlayarak daha fazla rol oynayacak” dedi

Çin’in Şam Büyükelçisi Çi Çiencin, Şam’daki Muvasat Üniversitesi Hastanesi’ni ziyaretinin ardından Şinhua ajansına yaptığı açıklamada, “Suriye’nin gelişimi ve yeniden inşası için yapılacak çalışmalara odaklanmanın zamanı geldi.” ifadesini kullandı.

“SURİYE HÜKÜMETİ VE HALKINA DAHA ÇOK DESTEK VERECEĞİZ”

“Suriye’nin yeniden inşası için bu ülkenin yasal yönetimiyle işbirliği içerisinde çalışacaklarını” söyleyen Çi, “Bence Çin, ilerleyen süreçte Suriye hükümeti ve halkına daha fazla destek olacak, daha çok yardım sağlayacak ve Suriye’nin yeniden inşasında etkin rol oynayacak.” dedi.

ÇİN’İN SURİYE’DE ASKERİ VARLIĞI YOK

Çinli 30 iş adamının nisan ayından bu yana Suriye’ye giderek ülkenin yeniden inşası için yatırım fırsatları aradığı açıklanmıştı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun (BMGK) daimi üyelerinden biri olan Çin, Suriye ile ilgili BMGK’da yapılan kritik yedi karar oylamasında da çekimser oy kullanmıştı.

Diğer yandan Çin’in, Suriye’de halen askeri varlığı bulunmuyor

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyayı Sallayan TÜRK BULUŞU - Gaz ,Petrol Derdini Bitirecek BULUŞ. Ünlü isim paylaştı! Afrin'deki fotoğraf sosyal medyayı salladı Ve Türkiye ABD'den o silahı aldı RECEP İVEDİK SAY DEDİ KILIÇDAROĞLU BÖYLE REZİL OLDU !