Ana Sayfa
10 Aralık 2017 ( 1482 izlenme )
Reklamlar

Putin:Erdoğan Delikanlı Adam!...Artık Batı düşünsün...

Putin:Erdoğan Delikanlı Adam!...Artık Batı düşünsün...

Rusya'nın Devlet Başkanı Putin basının önüne çıktı ve güzel açıklamalar yaptı...
Rusya'nın Devlet Başkanı Putin basının önüne çıktı. Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da "Delikanlı adam" diye övgüler dizdi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün bir basın toplantısı düzenleyerek ülkesinin ekonomideki gidişatını değerlendirdi. Putin, yeni boru hattıyla ilgili olarak "Türkiye'den geçirilecek boru hattından daha garantilisi, daha güvenilir güzergâh yok. Türkiye ile aslında bir sorunlarının olmadığını dile getiren Putin,artık Türkiye ile iki dost ülke gibi görüşmenin zamanı geldi'' dedi.

Erdoğan güçlü, delikanlı bir adam
Bizim bir şey saklamaya niyetimiz yok" diye konuştu.

'ONU AVRUPA ÜLKELERİ DÜŞÜNSÜN' 

İki ülkenin ortak çıkarlarının olduğunu da belirten Putin, "Türkiye ile çok köklü bir tarihi ilişkimiz, kötü ve iyi anılarımız var. Almanya ve Fransa birinci ve ikinci dünya savaşında savaştı ama şu anda dost ülkeler" yorumunu yaptı. Putin, Güney Akım projesinden vazgeçerek Türkiye'ye yönelmeleri hakkında ise "Güney istikametinde doğalgaz boru hattı inşa etmek bizim yıllar önce planımızda bulunan bir konuydu.

Türkiye bizim en güvenilir partnerlerimizden biri. Güney Akım konusunda pürüzler çıktığında Türkiye, bizden daha fazla gaz talebinde bulunmuştu. Biz de bu talebe olumlu yanıt vererek yeni boru hattı projesini Türkiye istikametine çevirme kararı aldık. İyi de yaptık. Türkiye üzerinden geçecek boru hattı Yunanistan sınırına ulaştığında ne olacağını bana sormayın. Onu Avrupa ülkeleri düşünsün" dedi. Putin'in basın toplantısı öncesi ve sonrasında son günlerde hızla değer kaybeden Rus rublesi toparlanma eğilimine girdi. Putin'in açıklamalarından sonra dolar, 60 ruble seviyelerine geriledi.

Merkez Bankası ve mali otoritelerin rublenin istikrarı konusunda elinden geleni yaptığını belirten Putin, "Bizim ekonomimiz de bugünkü durumdan çıkacak. Bu yaklaşık iki yıl alabilir" şeklinde konuştu. Rusya'nın 419 milyar dolar rezervi olduğunu, bunları kullanarak sosyal sorumluluklarını yerine getireceğini belirten Putin, "Merkez Bankası bu rezervleri boşuna tutmuyor" dedi. Ukrayna krizi, dış yaptırımlar, petrol fiyatlarının gerilemesi nedeni ile mali piyasalarda yaşanan sorunları değerlendiren Putin, gelişmelerin büyük çoğunluğunun dış etkilerden kaynaklandığını ifade etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DÜNYANIN EN İYİ SAVAŞ HELİKOPTERLERİ Sıralamadaki helikopterlerden bir tanesi sizi çok gururlandıracak! Erdoğan açıkladı: Kesinlikle dışarıdan almayacağız Erdoğan; "Parlamento Yok Olacakmış, Elinize Dizinize Dursun...!" "HEPSİ YALAN !" ONLAR SİLAH SESİ DEĞİL ANNE ...