Ana Sayfa
15 Aralık 2017 ( 658 izlenme )
Reklamlar

Putin, Trump'ı yerin dibine soktu!

Putin, Trump'ı yerin dibine soktu!Rusya Devlet Başkanı Putin, her sene geleneksel olarak düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, her yılın sonunda yaptığı büyük basın toplantısında ABD Başkanı Donald Trump hakkındaki yorumlarıyla hem ABD kamuoyunu hem de Trump'ın büyük tepkisini çekecek gibi. Putin, "Trump'la iş irtibatı kurmam gerektiğinden eminim. Bu sayede Trump'ın Rusya ile ilişkileri düzeltme imkanına sahip olacağını umuyorum" diyerek ağır bir imada bulundu. Trump hakkında "Rusya ile ilişkisi var, onu Rusya seçtirdi" iddialarının Trump muhaliflerince çıkarıldığını belirten Putin, imalı sözleriyle Trump'ı adeta ateşe attı.

TRUMP'I SATIN ALABİLECEĞİNİ Mİ İMA ETTİ?

Putin, bir muhabirin "Trump'la birbirinize sen mi, yoksa siz mi diyorsunuz?" sorusuna, "Trump'la birbirimize 'sen' diye hitap ediyoruz. Bizim gibi kişiler arasındaki ilişkiler de böyle olmalı. Trump'la iş irtibatı kurmam gerektiğinden eminim. Bu sayede Trump'ın Rusya ile ilişkileri düzeltme imkanına sahip olacağını umuyorum." şeklinde cevap vererek bir nevi Trump'ın iş için görüşlerinden vazgeçebileceiğini ima etti. 

RUSYA İDDİALARININ ARKASINDA TRUMP MUHALİFLERİ VAR

Trump ve Rusya arasında ilişki olduğuna dair iddialarla ilgili soru üzerine ise Rus lider Putin, "Bu iddia Trump muhalifleri tarafından ortaya atıldı. Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği suçlamalarının arkasında da Trump muhalifleri var. Dolayısıyla Trump'ın Rusya ile ilişkileri iyileştirme eğiliminde kısıtlamalar var. Ancak, ilişkilerin normalleşeceğinden eminim" ifadelerini kullandı.

ABD ile ilişkilerin gelişmesini ve normalleşmesini isteklerini belirten Putin, "Trump Rusya ile ilişkileri iyileştirmek istediğini söyledi. Bunu istemiş olsa dahi, malum kısıtlamalar nedeniyle Trump henüz bunu gerçekleştirebilecek durumda değil" diye konuştu.

ABD'NİN AKLI SAHİDEN YERİNDE Mİ?

Putin, ABD'nin bir yandan Rusya, Kuzey Kore ve İran'ı aynı gruba alıp birer tehdit olarak sınıflandırmasını, bir yandan da Moskova'dan Tahran ve Pyongyang'la ilgili sorunları çözmesini istemesini eleştirdi. Putin, Washington'a hitaben, "Bu normal bir şey mi? Aklınız sahiden yerinde mi?" diye sordu.

EL KAİDE'Yİ KURDUNUZ O DA GELDİ NEW YORK'U VURDU

 ABD'nin Suriye'de özellikle de Rakka'da IŞİD ile yaptığı kirli ittifakın deşifre olmasına gönderme yapan Putin, "Suriye'de önemli olan, buradaki sürece dahil olanların terörist ya da radikal grupları kendi amaçlarına ulaşmak için kullanmayı istememesi. Ne oldu? El Kaide'yi kurdular, o da New York'u vurdu" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hakan Fidan’ın ‘takip edin’ dediği kişi bakın kim çıktı?. AMERİKA BU AÇIKLAMALARA KUDURACAK ERDOĞANI AMELİYAT MASASINDA ÖLDÜRMEYE ÇALIŞAN HAİNLERİN İBRETLİK SONU PAYLAŞ . İŞTE DÜNYA MÜSLÜMANLARIN GÖZÜNDEN ERDOĞAN VE ERDOĞAN SEVGİSİ .bu video Arap müslümanlarının sayfasından alıntıdır ..أردوغان يفطر مع 91 رياضيا وفنانا