Ana Sayfa
04 Nisan 2017 ( 583 izlenme )
Reklamlar

Referandum anketi ve Kıdem Tazminatı kalkıyor mu açıklaması !

EVET' TIRMANIYOR
Her geçen gün 'evet' tırmanıyor. İnanıyorum ki bu hafta çok daha belirleyici olacak. Yarın Bursa'dayım. Öbürsü gün Balıkesir'deyim. Cuma günü Adana ve Hatay, cumartesi İstanbul, pazar günü İzmir var. Akşamları televizyon programları da devam edecek. Son iki hafta 'evet' tırmanışını daha artırarak devam edecektir. Çığ haline geldi kartopu ve büyüyerek devam ediyor. Temenni ediyorum ki; milletimizin, vatanımızın aydınlık yarınları için 16 Nisan milat olacaktır. Bu miladı milletimiz özellikle en kısa zamanda görmeye başlayacaktır. 17 Nisan'dan itibaren Türkiye'de bu anayasa değişikliği tümüyle uygulamaya girmeyecek. Sadece birkaç maddesi uygulamaya girecek. Asıl uygulama 2019 seçimi ile beraber olacak. 2019 seçimi ile beraber inşallah şuanda geçen paket uygulamaya girecek

'TEK ADAMLIK' SÖZ KONUSU DEĞİL
'Tek adamlık' kavramı çok çok çirkin ve bunlar yaklaşımlarını çok çirkin yapıyorlar. Burada tek adamlık diye bir şey söz konusu değil. Yasama, yürütme, yargı... Burda bir defa bunların yanlış yaklaştıkları bir yer yasama organını kaldırıyorlar diyor. Yasama organı şu ana kadar HSYK olarak ifade edilen kurula oradan herhangi bir aday atama yetkisi yokken şimdi HSYK'ya 7 üyeyi Meclis atıyor. Cumhurbaşkanı 4 tane atıyor. Şimdi böyle bir durum söz konusu. Yasama organını fesh etmek diye bir şey yok. Meclis giderse Cumhurbaşkanı da seçime gidiyor. Tek adamlık olsa nasıl Yüce Divan'a sevk edersin? Seçimin olduğu yerde tek adamlık olmaz.

SEÇİMLERİN AYNI GÜN OLMASI
Bizim çok seri bir üretim içerisinde olmamız lazım. Öyle anlar olmuştur ki aynı yıl içerisinde belediye, parlamento, cumhurbaşkanlığı seçimleri olmuştur. Bununla birlikte parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimi aynı gün olacak ve ülke kendine hedefler belirleyecek. Bu bir istikrar hedefidir. Bizim iki sihirli kavramımız var; istikrar ve güven. İstikrar için 5 yılda bir seçim yapılması lazım. Devamlı istikrarsızlığın olduğu yere işadamı yatırım yapmaz. Güneydoğu'ya terör sebebiyle yatırım yapılmıyor.

PARTİ DİSİPLİNİ KONUSU
Kuvvetler ayrılığının zedelenmesi diye bir şey yok. Yasama daha rahat çalışacak. Partili olmasının getirdiği avantaj cumhurbaşkanı partisiyle içli dışlı olacağı için partisini disipline etme açısında büyük önem arz ediyor. Partinin disiplinli olması yönetime güç katacak.

Kadınlarımızın parlamentoda yer alışı bizimle önem kazandı
Biz bu kapıları açtık. İstiyorum ki bu toplumun yarısı hanımlardan oluştuğuna göre gerek eğitim öğretim sisteminde gerek devlerin kurumları içerisinde çok daha etkin hale gelmesi. Şu anda istihdamda kadınların artış hızının farklı olduğunu görüyoruz. Kadının derdinden kadın anlar. Bırakalım da kadının derdini orada kadınlar dile getirsin.

'ÇADIR' ZİYARETİ
Kampanyalar olayları doğurur. Spontane olur. Bundan sonraki süreçte de aynı şekilde olacak. Ben içeri girerken ilginç birşey oldu. Dedim 'niye hayır diyorsunuz'. 'Çağdaş bir Türkiye'de yaşamak istiyoruz' dedi. 'Şu anki Türkiye çağ dışı mı?' diye sordum. Niye 'hayır' dediğini bilmiyor. Köprüye neden kendi adımı koymadığımı anlattım.

GÜVENOYU YETKİSİ MİLLETİN
Geçmeyeceği belli gensorular hız kaybettiriyor. Güvenoyu yetkisi parlamentonun olmayacak. Milletin güvenoyu yetkisi olacak. Millet seni getiriyor, millet götürecek. Aklayan da karalayan da o. Muhalefetin elinden gensoru alınmış olacak.

BURASI YOL GEÇEN HANI DEĞİL
Meclis'teki partilerin dayanışması çok farklı olacak. Vatanımıza milletimize bölücü olarak yaklaşan zihniyet burada yerini bulamıyor. Sen Kandil'den talimat alacaksın, parlamentoya taşıyacaksın. Kürsüde onu dillendireceksin. Burası yol geçen hanı değil ki. 7 Haziran seçimlerinin hemen ardından 253 kardeşimiz öldürüldü. Ölen Kürt, öldüren Kürt. Bunu ne ile izah edeceksiniz?

CHP İL BAŞKANLARI İL VALİSİ'YDİ
CHP'nin bu ülkede tek başına iktidar olduğu tek parti döneminde CHP'nin İl başkanları il valisiydi aynı zamanda. Bunu hiç konuşuyorlar mı? Şimdi böyle birşey gündeme gelemez, biz varız. Herşey demokrasinin çizdiği, yasaların belirlediği çerçevede yürür. Kılıçdaroğlu, 'muhtarlıklar kapanırsa şaşırmayın' diyor. Ey muhtar kardeşlerim. Bu çatı altında şu ana kadar 16 bin muhtar kardeşimi milletim adına ağırladım. Niye ağırlıyoruz? Sorunları dinliyoruz. İçişleri Bakanlığında oluşturulan birimle bunlar takip ediliyor. Kendilerine yemek ikram ediyorum. Yemekten sonra kendileriyle birer fotoğraf çektiriyoruz. Kendilerine hediyelerini veriyoruz.

'KIDEM TAZMİNATI KALDIRILACAK' İDDİASI
Kıdem tazminatı yasayla teminat altındadır.

TERÖRLE MÜCADELE
Bu sistemin bize kazandıracağı en önemli dinamizm terörle mücadele olacaktır. TSK, polis başarı üzerine başarı kazanıyor. Şehidimizin bedelini terör örgütleri çok ağır ödeyeceklerdir. Sınır boyunu güvenlik duvarlarıyla örüyoruz. Havalar düzeldi, daha da hızlanacak. Sınırlardan teröristlerin girmesi olayını büyük ölçüde engellemiş olacağız.

FETÖ İLE MÜCADELE
Bunlar 40 yıllık bir çalışmanın neticesini aldılar, almaya devam ediyorlar. Bylock olayıyla ciddi bir veri yakaladık. Şu anda inlerine adeta giriyoruz. Teknolojik olarak hangi imkanlarla çalışıyorlarsa biz de onların üzerine o imkanlarla saldırıyoruz. Emniyet'te, Silahlı Kuvvetler'de, devletin bütün kurumlarında başta Milli Eğitim olmak üzere ciddi bir ayıklama yapıldı, yapılıyor. 400 küsür kişi yeniden görevlerine iade edildi. Veriler sağlam gelirse konuyla ilgilenen Başbakan Yardımcımız Nurettin Bey'in başkanlığında çalışma yapılıyor, KHK ile düzenleniyor. Biz de hiç tereddütsüz onaylıyoruz ve görevlerine iadelerini sağlıyoruz.

DARBE GİRİŞİMİNİN ÖNCESİ VAR
Darbe girişimiyle ilgili olarak atılan bu adımın öncesi var. Darbe girişimi bu işin pik yaptığı nokta. MİT'in müsteşarına yapılan operasyon bu işin ilk adımıydı. Ama o adımın devamı şahsımaydı, başaramadılar. Daha öncesi de vardı. Daha öncesinde adımı atmadan geri çekilmek zorunda kaldılar. Şu anda yurt dışında olanların birçoğu bu süreçten geçip tecrübe kazananlar, kaçıyorlar. ABD'de, Almanya'da, Afrika'nın birçok ülkesinde bu kadar insanları var. Bazıları bu işi hafife alıyorlar. Bir üst akıl ülkemizde çok ciddi bir şekilde oyun oynadı. Üst akıl ifadesini seneler önce kullandım. Çok şeyler yaşıyoruz. Almanya'da yayınları izliyoruz, oralarda açılan okullar, bunlara sağlanan imkanlar. Afrika'da, ABD'de bunlara sağlanan imkanlar...

FETÖ ABD'DE YARGIYA SIZDI
Kongre üyelerini seçimlerde bunlar desteklediler ve bir yerlere vardılar. Kongre üyeleriyle ikili ilişkiler geliştirdiler ve yargıya sirayet ettiler. Türkyie'de nasıl sızdıysalar, Amerika'da, Almanya'da, Balkanlar'da, Afrika'da sızdılar. Oradaki liderlere söylediğimizde bunları hafife alıyorlar. Yarın bir gün sizin başınıza da böyle birşey gelirse 'Erdoğan bize bunu söylemişti' ama iş işten geçmiş olacak.

CHP BU ADAMLAR SAYESİNDE BİTECEK
CHP liderinin buna uyarı yaptığı kanaatinde değilim. Ödüllendirmiş olabilir. Biz 'evet' diyoruz. Birisi 'hayır' derse anlayışla karşılarız. Söze öyle giriyor ki, sen kimi denize döküyorsun. Seni Samsun'a, Sivas'a, Ankara'ya, Amasya'ya sokmazlar. Bu ülkenin vatandaşlarını Yunanla nasıl eşit hale getirirsin. Demokrasiden nasibini almamış geri zekalının birisi bu. CHP bu adamlar sayesinde bitecek. Böyle bir anlayış olur mu? Bunlar milletin iradesine saygısı olmayan tipler. En güzel cevabı bunlara milletim 16 Nisan'da verecek. Yazıklar olsun CHP'nin yönetici kadrosuna. CHP'ye gönül veren vatandaşlarıma sesleniyorum; gelin bu tabloyu görün, bu tabloyla bir yere gidilmez.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'yi takan yok! Kahraman Bufalo, aslanı metrelerce havaya fırlattı! Türkiye'den ABD'ye tarihi çelme ABD'den yeni 'Rusya' hamlesi!