Ana Sayfa
03 Haziran 2017 ( 476 izlenme )
Reklamlar

Rostec: Rusya ile Türkiye savaş uçağı üretecek!

Rostec: Rusya ile Türkiye savaş uçağı üretecek!

Rus Rostec: Türkiye ile 5. nesil savaş uçağı üretimini görüşüyoruz. Bu konuda Türkiye’de gerekli altyapı mevcut.


Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostec'in Üst Yöneticisi (CEO) Sergey Çemezov, Türkiye ile 5. nesil savaş uçağı üretimi konusunu görüştüklerini belirterek, “Bu konuda Türkiye’de gerekli altyapı mevcut. Birlikte yeni ve modern bir şeyler yaratabiliriz.” dedi.

Türkiye’nin kendi uçaklarının montajını yapabildiğini hatırlatan Çemezov'un “Tüm bu gelişmeler ışığında yeni ve modern bir şeyler yaratabiliriz.” açıklaması akıllara Su-35 jetlerini getirdi.

Su-35'ler Su-27 'Flanker'ların çokça geliştirilmiş iki ayrı türevinden biridir. Sukhoi tarafından tasarlanan ve Komsomolsk-on-Amur Uçak Üretim Ortaklığı (KnAAPO) tarafından üretilen tek koltuklu, çift motorlu süper-manevra kabiliyetli çok amaçlı avcı jetleridir.

Uzmanlar ilgili jetlerin ortak üretiminde Türk TAI ve ROKETSAN'ın F-16 üretiminden elde ettiği bilgi birikimi ile, elektronik sistemlerde ASELSAN'ın deneyimlerinin önemli yer tutacağını belirtiyorlar.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 'DAN TAŞERON İŞÇİLERE BÜYÜK MÜJDE Bozdağ'dan Fransa ve BMGK açıklaması AÇIK AÇIK BÖYLE REST ÇEKIP TEHTİD ETTI Metorilji uyardı.