Ana Sayfa
03 Aralık 2017 ( 2456 izlenme )
Reklamlar

RUHANİ SUUD'U İYİ VURDU!..

RUHANİ SUUD'U İYİ VURDU!..

RUHANİ: PRENSLERLE SORUN YAŞIYORLARSA...

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Bazı ülkelerin, o ülkede bulunan prenslerden ötürü sorun yaşaması bizim problemimiz değil" dedi.

Sistan ve Belucistan eyaletini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Zabul kentinde halka hitap etti. Güçlü ve güvenli bir bölgenin oluşumunu istediklerini belirten Ruhani, İran ve tüm komşuların birlikte kalkınmasını temenni ettiklerini söyledi. 

Ruhani, şunları kaydetti:

"SORUN BİZ DEĞİL, ONLAR"

“Bazı ülkelerin, o ülkede bulunan prenslerden ötürü sorun yaşaması bizim problemimiz değil. Bazı ülkelerin bölgede nüfuzunu artırma amacıyla desteklediği DAEŞ terör örgütünün temellerinin yıkılması ve bundan ötürü bu ülkelerin bizden uzaklaşmaları bizim sorunumuz değildir."

“Eğer bazı ülkeler bizden uzaklaşmışsa bu onların suçudur"

“Biz kalkınma konusunda diğer ülkelerle rekabet etmiyoruz” diyen Ruhani, “Bu konu komşu ülkelere verdiğimiz sözdür. Biz tüm bölge ülkeleriyle kardeşçe bir ilişkiye sahip olmak peşindeyiz. Eğer bazı ülkeler bizden uzaklaşmışsa bu onların suçudur, biz uzaklaşmak istemedik. Biz İslami ülkelerle dostça ve kardeşçe ilişkilere sahip olmayı temenni ediyoruz ve asla İran ile komşu ülkeler veya Arap dünyası arasında mesafelerin oluşmasından yana değiliz” dedi.

Kaynak:İHA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AP'den Irak-İran sınırındaki deprem için skandal karar Erbakan Hoca gizli silahı anlatıyor.Sanki KORAL'ı tarif ediyor.İZLEYİP PAYLAŞALIM İNŞALLAH ORTALIK FENA KARIŞACAK Bunu yapmayan yandı