Ana Sayfa
09 Şubat 2018 ( 481 izlenme )
Reklamlar

Rumlar doğalgaz buldu! Gözü Türk tarafına dikti

Rumlar doğalgaz buldu! Gözü Türk tarafına dikti
Güney Kıbrıs Rum Kesimi, altıncı parseldeki yatakta büyük bir doğalgaz kaynağı bulunduğunu açıkladı.
09 Şubat 2018 Cuma 
Rumlar doğalgaz buldu! Gözü Türk tarafına dikti
Güney Kıbrıs Rum Kesimi Enerji Bakanı Giorgos Lakkotripis, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

MİKTARI BELİRLENECEK

 Lakkotripis, "Sondaj 3.800 metreyi geçti. Faklı noktalarda doğal gaz yatağı keşfedildi. Bu çok önemli bir gelişme. Çünkü bu Kıbrıs'ın münhasır ekonomik bölgesindeki ikinci keşif. Böylece doğal gaz stoku artmış olacak. Şu anda doğal gaz miktarının tam bir değerlendirmesini yapamıyoruz. Eni-Total ortak girişimi önümüzdeki haftalarda gerekli çalışmaları yaparak doğal gaz miktarı konusunda net bilgileri açıklayacak." dedi.

TÜRKİYE'NİN BÖLGESİNDE

Rumlar, doğal gaz rezervlerinin kendi münhasır ekonomik bölgesinde olduğunu savunurken, Türkiye daha öne altıncı parselin önemli bir bölümünün Türkiye'nin kıta sahanlığı sınırları içerisinde kaldığını duyurmuştu.

DAHA ÖNCE DE KEŞFEDİLMİŞTİ

Geçen yıl Rumların sözde münhasır ekonomik bölgesinin 11. parseldeki sondajında, Türkiye’nin 7 aylık tüketim miktarına denk gelen yaklaşık 28 milyar metreküplük bir rezerv bulunmuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

APO'NUN KARDEŞİ OSMAN ÖCALANDAN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN İTİRAF SİLİNMEDEN PAYLA BİRBİRLERİNE GİRDİLER TSK'DAN MÜTHİŞ MESAJ ERDOĞAN TERÖR SEVİCİ HOLLANDAYI VE BELÇİKAYI TEK AÇIKLAMASIYLA NASIL DAĞITTIYSA KİCK BOKSTA GRURUMUZDA ARTİSLİK YAPAN HOLLANDA ŞAMPİYONUNU ÖYLE DAĞITIYOR... İzleyelim İNANIN DÜNYA ÜZERİNDE Kİ BİR SÜRÜ ÜLKE ARTIK BİZİM İÇİN CÜCE DEVLET...