Ana Sayfa
07 Aralık 2017 ( 1979 izlenme )
Reklamlar

Rus lider Putin'den Kudüs hamlesi!

Rus lider Putin'den Kudüs hamlesi!

Putin'in Sözcüsü Peskov, Trump'ın Kudüs kararıyla ilgili olarak, Putin'in bu akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon konuşması yapacağını bildirdi.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etme kararının bölgedeki durumu daha da zorlaştırdığını söyledi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Peskov, Trump'ın kararının Ortadoğu'da çözüme katkı sağlamayacağını, aksine bölgedeki gerilimi tırmandırdığını ifade etti.

 

ERDOĞAN'LA GÖRÜŞECEK

Peskov, Putin’in bu akşam Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon konuşması yapacağını, tarafların ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili açıklamasının ardından Orta Doğu’daki durumu görüşeceklerini bildirdi. 

Peskov yaptığı açıklamada, “Bu akşam Putin’in Erdoğan ile telefon konuşması yapmasını bekliyoruz. Gerçekten önemli bir konu görüşülecek ve ABD Başkanı’nın büyükelçiliğin Kudüs’e taşınmasına ilişkin açıklamasının ardından Orta Doğu’da oluşan durum masaya yatırılacak “ ifadesini kullandı. 

Daha önce Trump Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini belirtti ve büyükelçiliğin Kudüs’e taşınmasına ilişkin belgeyi imzaladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

\DÜNYA ŞOKTA İŞTE MİLLİ SAVAŞ UÇAĞIMIZ PAYLAŞMAYAN KALMASIN.. GÖKTÜRK-1'İN TÜM ÖZELLİKLERİNİ REİS'DEN DİNLEYİN... İŞTE BATI'YI KUDURTAN KONUŞMA Boğa güreşlerinden komik sahneler, ben daha iyisini izlemedim :)) Türkiye-ABD-Rusya arasında müthiş trafik