Ana Sayfa
20 Şubat 2018 ( 353 izlenme )
Reklamlar

Rus vekilden kritik açıklama: Esed rejimi Afrin'e girerse...

Rus vekilden kritik açıklama: Esed rejimi Afrin'e girerse...
Rusya Duma Eğitim Komisyonu Başkanı Vyaçeslav Nikonov, Esed rejimi askerlerinin Afrin’e gireceği iddialarını değerlendirdi.

Rus vekilden kritik açıklama: Esed rejimi Afrin'e girerse...
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma Eğitim Komisyonu Başkanı ve uluslararası siyaset uzmanı Vyaçeslav Nikonov, Suriye ordusunun Afrin'i almasının bölgedeki durumu daha da tırmandıracağını ve Rusya'nın durumu yumuşatmak için daha fazla diplomatik çaba göstermesi gerekeceğini söyledi.

"ESED'İN GİRMESİ TÜRKİYE'NİN ÇIKARLARINA DOĞRUDAN AYKIRI"

Rus basınına konuşan Nikonov, Afrin'in Esed rejiminin kontrolüne geçme ihtimaliyle ilgili "Bu, durumu daha da tırmandırır, zira doğrudan Türkiye'nin çıkarlarına aykırı" dedi.

"ANKARA VE ŞAM'IN BİRBİRİNİ ANLAMALARI OLASI DEĞİL"

Türkiye'nin Astana, Soçi ve Cenevre gibi Suriye'de istikrara yönelik süreçlerde yer alan önemli bir diplomatik partner olduğunu vurgulayan Nikonov, Afrin'in Suriye ordusuna geçmesi halinde Ankara ve Şam'ın birbirini ‘anlamalarının' pek olası olmadığını söyledi.

Nikonov "Burada da Rusya'nın durumu yumuşatmak için daha fazla diplomatik çaba göstermesi gerekir" ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TSK'nın yeni helikopteri: CH-47 Chinook ABD'DEN ÇARPICI AÇIKLAA CHP'den müşahitlere öyle bir mesaj atılmış ki! "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın düşmanı olsaydım bile bu lafı tarihe geçirirdim. Türk milletinin, Türk devletinin onurunu Erdoğan kurtardı