Ana Sayfa
18 Ocak 2018 ( 1139 izlenme )
Reklamlar

Rusya : Bütün uluslararası anlaşmaları etkiler

Lavrov: Bütün uluslararası anlaşmaları etkiler

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD'nin İran nükleer anlaşmasına yönelik tutumunu eleştirerek önemli açıklamalarda bulundu


Sergey Lavrov, BM Güvenlik Konseyi'nde kitle imha silahlarının önlenmesinin görüşüldüğü toplantıda bir konuşma yaptı.

ULUSLARARASI ANLAŞMALARI ETKİLER

İran ile varılan nükleer anlaşmanın ABD yüzünden başarısız olmasının Kuzey Kore'ye de olumsuz mesaj göndereceğini ve bütün uluslararası anlaşmaları etkileyeceği uyarısında bulunan Lavrov, "Bazı ülkelerin siyasi çıkarları için uluslararası diplomasinin başarısını terk edemeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, geçen hafta İran'a nükleer anlaşma kapsamında sağlanan yaptırım muafiyetini "son kez" uzattığını açıklamıştı.

ABD'nin İran ile P5+1 ülkeleri (ABD, İngiltere, Çin, Fransa, Rusya ve Almanya) arasında 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmanın yaptırımlara ilişkin maddesini iptal etmeyeceği, İran'a sağlanan yaptırım muafiyetinin 120 gün uzatıldığını bildirilmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

4 Dakikada CHP Gerçeği .Paylaş izlemeyen kalmasın... İstanbullular dikkat! 20 saat boyunca su yok Daha fazla dayanamadı! Bütün petrolü devrediyor Jagland: Türkiye ayrılma talebinde bulundu!