Ana Sayfa
08 Aralık 2017 ( 728 izlenme )
Reklamlar

Rusya 'dan Amerika 'ya şok

Viyana'da Rusya'dan ABD'ye Kudüs sorusu!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Viyana'da bir araya geldi. Toplantıya Lavrov'un Kudüs sorusu damga vurdu.
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'dan Washington'un büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararının açıklaması istedi.

ABD'YE KUDÜS SORUSU

Lavrov Viyana'da Tillerson ile görüşmesi sonrasında, "Amerikalıların bu adımın sonuçlarını nasıl gördüklerini anlatmasını rica ettim" dedi.

Bakan Lavrov, Müslüman ülkelerin, Arap Devletleri, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın bu kararın Orta Doğu'daki barış sürecini bozabileceği yönünde dile getirdikleri endişeye dikkat çekerek, "Amerika'nın adımını daha iyi anlayabilmek ve bizim uluslararası aracı rolünde nasıl ilerleyebileceğimize karar vermek için uzmanların düzeyinde temaslara devam edilmesi konusunda anlaştık" dedi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye için çok büyük fırsatlar kapıda! TÜRKİYE 2023 Dünya Stratejik Dengeleri Lehine Değişterecek Adımları Atmaya Devam Ediyor İstanbul'da ikinci bombalı ... ABD'den itiraf gibi karar