Ana Sayfa
28 Kasım 2017 ( 1001 izlenme )
Reklamlar

Rusya'dan dünyayı sarsan kritik uyarı!

Rusya'dan dünyayı sarsan kritik uyarı!

Rusya Merkez Bankası tarafından yayınlanan raporda, kripto para (bitcoin) piyasalarının yüksek riskler barındırdığı belirtildi.Rusya Merkez Bankası, kripto para piyasalarının yüksek riskler barındırdığına işaret ederek, "Kripto paralar tüketiciler için önemli kayıplara yol açabilir."uyarısında bulundu.

KARA PARA AKLAMA VE TERÖRÜN FİNANSE EDİLMESİ TEHLİKESİ

Rusya Merkez Bankası tarafından yayımlanan "Mali İstikrar Raporu"nda, kripto paraların para aklama ve terörün finanse edilmesi için kullanılma tehlikesi bulunduğuna işaret edildi.

Kripto para piyasalarının yüksek riskler barındırdığının vurgulandığı raporda, "Bu piyasalardaki balonlar nedeniyle tüketiciler büyük kayıplar yaşayabilir. Ulusal ve uluslararası düzenleyicilerin görevi, kripto para piyasasının düzenlenmesinde koordineli bir yaklaşım geliştirerek, yüksek riskli yatırımların ve işlemlerin potansiyelini kısıtlamak suretiyle bu riskleri en aza indirmektir." ifadesine yer verildi.

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, bir süre önce yaptığı açıklamada, kripto paraların devlet kontrolü altında temin edilmesi ve kullanılmasının gerektiğini söylemişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Silah ve mühimmat yüklü araçlarla Afrin'e geçtiler MÜSLÜMAN ÜLKEDE ŞİDDETLİ DEPREM VE TSUNAMİ Sınıra ulaştılar! Çok sayıda obüs... Yılanla Kartalın Ölümcül Dövüşü Bakın Kim Galip Çıktı