Ana Sayfa
22 Aralık 2017 ( 1934 izlenme )
Reklamlar

Rusya'dan flaş çağrı! 'Gidin!'

Rusya'dan flaş çağrı! 'Gidin!'
Rusya lideri Putin'in Suriye özel temsilcisi, ABD askerlerinin Suriye'deki varlığı için gerekçe kalmadığını belirtti.Deutsche Welle'nin haberine göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye özel temsilcisi Alexander Lavrentyev, ABD askerlerinin Suriye'deki varlığının hiçbir gerekçesi kalmadığını ve Washington'ın Suriye'de asker bulundurmak için saydığı gerekçelerin dayanaksız olduğunu söyledi. 

Astana'da sekizinci turu başlayan Suriye barış görüşmelerinin ilk gününde konuşan Lavretyev, "Amerikalıların askeri varlıklarının devamını gerekçelendirmek için dile getirecekleri hiçbir neden, bahane olmaktan öteye gidemeyecektir. Varlıklarının sona ermesi gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Astana'daki gündemle ilgili olarak da açıklamada bulunan Lavretyev, görüşmelerin Rusya'nın önümüzdeki yılın başında düzenlemeyi planladığı Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'ne odaklandığını belirtti.
 
Tarafların kongrenin tarihi konusunda kararı Cuma günü vermeyi planladığını belirten Rus yetkili, ancak heyetler listesi üzerindeki uzlaşının daha uzun süre alacağını ve bunun üç haftayı bulabileceğini belirtti

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKIN İÇİNDE KİMLER VAR ABD zorda dağılabilirler SÜLEYMAN ÖZIŞIK KILIÇDAOĞLU'NU ÖYLE BİR TOKATLAMIŞ Kİ Vücudunuz Kalp Krizi Gerçekleşmeden 1 Ay Önce Sizi Uyarıyor – İşte Herkesin Bilmesi Gereken Gerçekler