Ana Sayfa
01 Şubat 2018 ( 539 izlenme )
Reklamlar

Rusya'dan o teröristin iadesini istedik!

Rusya'dan o teröristin iadesini istedik!
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Soçi'deki Suriye zirvesine katılan Mihraç Ural için, "Rusya'nın bize verdiği listede bu teröristin ismi yoktu. Tepkimizi ortaya koyduk. Rusya'dan tutuklanmasını ve iadesini istedik" dedi.

Rusya'dan o teröristin iadesini istedik!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen Suriye zirvesini değerlendirdi. Zirveyi başarılı olarak niteleyen Çavuşoğlu, "Türkiye olarak istediklerimiz bildirgede yer aldı.Başlangıçta bazı sorunlar olsa da başarılı bir zirve oldu." dedi. 

RUSYA'DAN İZAHAT İSTEDİK

Çavuşoğlu, Reyhanlı katliamı sanığı terörist Mihraç Ural’ın Soçi’ye katılmasına tepki göstererek şunları söyledi;

"Bu teröristin orada olması konusunda tavrımızı koyduk, Rusya'dan izahat istedik. Dün Sayın Cumhurbaşkanımız da Putin'le yaptığı görüşmede rahatsızlığımızı dile getirdi.

SAHTE BELGELERLE GİRMİŞ

Bu terörist kırmızı listede. Öyle görünüyor ki sahte belgelerle gitmiş, sayın Putin de buna vurgu yaptı.

İADESİNİ İSTEDİK

Bize verilen listede bu teröristin ismi yok. Türkiye’ye iade edilmesini istedik.  Rusya çalışmasını yapıyor. Bir teröristin bizimle işbirliği yapan bir ülkede böyle şov yapamaması gerekiyor

52 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

THKP-C Acilciler lideri Mihraç Ural, 2013 yılında Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen bombalı saldırının sanığı olarak aranıyor. Saldırıda 52 kişi hayatını kaybetmişti."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devletten anne olana 4 bin 500 lira sakın kaçırmayın İbrahim Erkal'dan 15 Temmuz ve Reise Hitaben Yazdığı Şarkı.. Mükemmel Bir Yorum Olmuş ALLAHIM ACİL Şifalar Versin inşAllah Dualarımızı Eksik Etmiyelim Ak Dostlar ABD ile PYD/PKK'dan sözde ordu hazırlığı DÜN ALDIĞI KÖTÜ HABERİ AÇIKLADI