Ana Sayfa
20 Şubat 2018 ( 206 izlenme )
Reklamlar

Rusya'dan Türkiye'ye YPG'li teröristler için ahlaksız teklif!

Rusya'dan Türkiye'ye YPG'li teröristler için ahlaksız teklif!
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Afrin'deki terör örgütü YPG/PKK için arabuluculuk yapmaya hazır olduklarını belirtti.
Rusya'dan Türkiye'ye YPG'li teröristler için ahlaksız teklif!
Valday Tartışma Kulübü'nde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bogdanov, "Biz, kimseye kendi rolümüzü dayatmıyoruz ancak gerekli görülürse, akan kanın durması ve ortak payda bulunması için arabuluculuk yapmaya hazırız" sözleriyle Afrin'deki YPG'li teröristler için Türkiye'ye ahlaksız bir teklifte bulundu.

'TÜRKİYE VE ABD ARASINDAKİ MENBİÇ ANLAŞMALARININ DETAYLARINI BİLMİYORUM'

Bogdanov'a Türkiye ve ABD arasında Münbiç konusunda yapılan anlaşmalar hakkında bilgi sahibi olup olmadığı soruldu.

Türkiye ve ABD'nin Münbiç'teki durumu Astana süreci dışında ayrı olarak istişare ettiğini kaydeden Bogdanov, dolayısıyla anlaşmaların detaylarını bilmediğini söyledi.

'RUS, TÜRK VE İRANLI LİDERLER ANKARA VEYA İSTANBUL'DA BULUŞABİLİR'

Öte yandan Rusya, Türkiye ve İran liderlerinin Ankara veya İstanbul'da bir araya gelebileceğini ifade eden Bogdanov, dışişleri bakanları arasında da Astana'da bir görüşme yapılabileceğini kaydetti.

Russia Today'e (RT) konuşan Bogdanov, "Üçlü zirvenin en kısa sürede Ankara veya İstanbul'da yapılacağı konuşuldu. Zaman konusunda bir bilgim yok, liderlerin programı üzerinde çalışılıyor. Bu zirve, üç liderin Soçi'den çıkan sonuçlar ışığında Suriye'de çözüm görüşmelerini sürdürmelerine imkan sunacak" diye konuştu.

'BAKANLAR SEÇİMLERDEN ÖNCE ASTANA'DA GÖRÜŞECEK'

Bogdanov, üçlü zirveden kısa süre önce üç ülkenin dışişleri bakanlarının Astana'da bir araya geleceğini ve bu toplantının 18 Mart'taki Rusya Devlet Başkanlığı seçimlerinden kısa süre önce yapılacağını belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HAYIRCILAR KUDURDU İSTANBULUN GÖBEĞİNDE BAŞÖRTLÜ KIZA ÇİRKİN SALDIRI ELDEN ELE PAYLAŞ.. SINIRDA PATLAMA İran’dan Türkiye’ye 100 milyar dolarlık davet SON DAKİKA .TRUMP TUTUŞTU ERDOĞAN'DAN RANDEVU İSTEDİ