Ana Sayfa
09 Şubat 2018 ( 618 izlenme )
Reklamlar

Rusya: Haber bekliyoruz

Rusya: Haber bekliyoruz
09 Şubat 2018 Cuma - 
Rusya'nın Bağdat Büyükelçisi Maksim Maksimov, Irak'ın Rusya'ya S-400 füze savunma sistemi almak için talepte bulunmasını beklediklerini söyledi.

Rusya: Haber bekliyoruz
Rus basınına açıklamalarda bulunan Maksimov, "Irak tarafının Rus üretimi silahlar almak için yeni taleplerde bulunacağını umuyorum. S-400 füze savunma sistemleri de buna dahil. Irak'tan bu yönde talep geldiğinde değerlendireceğiz." dedi.

Rusya ve Irak arasındaki askeri-teknik işbirliği kapsamında Irak'a IŞİD'le mücadelede etkinliğini kanıtlayan çok sayıda askeri araç sevk edildiğini kaydeden Maksimov, "Bu araçlar arasında Mi-35 ve Mi-28 helikopterleri, Su-25 taarruz uçakları, Kornet-E tanksavar füzeleri ve diğer askeri teçhizat yer alıyor." ifadelerini kullandı.
 
Irak ile askeri alandaki iletişimin sürdüğüne de dikkat çeken Maksimov, Iraklı askeri yetkililerin Rusya'daki askeri fuarlara katıldığını kaydetti. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AVRUPA 'DA BÜYÜK KRİZ . ANKARA'DA ÇARŞI İZNİNE ÇIKAN ASKERLERİMİZ ÇEVREDEKİ SOL MİLİTANLARI FARKEDİNCE BÖYLE LİNÇ ETTİ!! HELAL OLSUN !! İZLE-PAYLAŞ!! Rest çekmişti! İsrail’den Erdoğan’a küstah cevap OSMANLI PADİŞAHLARI NEDEN YABANCI KADINLAR İLE EVLENDİ