Ana Sayfa
09 Şubat 2018 ( 586 izlenme )
Reklamlar

Rusya: Haber bekliyoruz

Rusya: Haber bekliyoruz
09 Şubat 2018 Cuma - 
Rusya'nın Bağdat Büyükelçisi Maksim Maksimov, Irak'ın Rusya'ya S-400 füze savunma sistemi almak için talepte bulunmasını beklediklerini söyledi.

Rusya: Haber bekliyoruz
Rus basınına açıklamalarda bulunan Maksimov, "Irak tarafının Rus üretimi silahlar almak için yeni taleplerde bulunacağını umuyorum. S-400 füze savunma sistemleri de buna dahil. Irak'tan bu yönde talep geldiğinde değerlendireceğiz." dedi.

Rusya ve Irak arasındaki askeri-teknik işbirliği kapsamında Irak'a IŞİD'le mücadelede etkinliğini kanıtlayan çok sayıda askeri araç sevk edildiğini kaydeden Maksimov, "Bu araçlar arasında Mi-35 ve Mi-28 helikopterleri, Su-25 taarruz uçakları, Kornet-E tanksavar füzeleri ve diğer askeri teçhizat yer alıyor." ifadelerini kullandı.
 
Irak ile askeri alandaki iletişimin sürdüğüne de dikkat çeken Maksimov, Iraklı askeri yetkililerin Rusya'daki askeri fuarlara katıldığını kaydetti. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

GÜNDEMİ SARSACAK BOMBA İDDİA "Kılıçdaroğlu Atatürk'ten intikam alıyor" PKK TARİHİNİN EN BÜYÜK YENİLGİSİ ! SONDAKİKA! KILIÇDAROĞLU'NDAN ŞOK TEHDİT! KAOS ÇIKARACAKMIŞ!!! PAYLAŞ BU REZALETİ!! 8 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Edip Öldüren 49’luk Sapık, Kurşuna Dizilerek İdam Edildi