Ana Sayfa
26 Ocak 2018 ( 259 izlenme )
Reklamlar

Sarışın sözcü gaf mı yaptı yoksa bilerek mi kullandı o kelimeyi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Afrin operasyonu ve Türkiye'nin bölgedeki adımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

YPG YERİNE PKK DEDİ

Nauert, Suriye'de PYD/PKK teröristleriye ilgili konuşurken ABD yönetiminin her zaman dile getirdikleri "YPG" tanımı yerine doğrudan "PKK" ifadesini kullandı.

"TÜRKİYE PKK'NIN PEŞİNE DÜŞTÜ"

Daha sonra sözlerinde herhangi bir düzeltme yapmayan Nauert, "Türkiye, Suriye'nin kuzeybatısında DEAŞ'tan gözünü çevirip PKK'nın peşine düştü. Orada istikrar istiyoruz." yorumunu yaptı.

"HERHANGİ BİR GERGİNLİK İSTEMİYORUZ"

Nauert, ayrıca, "Başkan Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rex Tillerson'un Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmelerde, hem de askeri olarak gerçekleştirdiğimiz konuşmalarda çok açık olduk. Herhangi bir gerginlik istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAŞI BÜYÜK DERTTE EY KURBAN OLDUĞUM ALLAH SEN ISTEMEDIKTEN SONRA KIM BIR CANI ALABILIR ..ALLAH u EKBER.. CUMHURBAŞKANIMIZA DİKTATÖR DİYEN ABD CNN MUHABİRİNE CANLI YAYINDA ERDOĞAN'DAN TOKAT GİBİ CEVAP!! HELAL OLSUN PAYLAŞMAYAN KALMASIN!! Şikayet yağmuru! RTÜK bu yüzden dokunamıyor…