Ana Sayfa
30 Eylül 2018 ( 3354 izlenme )
Reklamlar

Selahattin Demirtaş'tan her satırı bomba ifade ilk kez mahkemede

Selahattin Demirtaş'tan her satırı bomba ifade ilk kez mahkemede

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aylar sonra ilk kez duruşmaya çıktı. Kelepçeye karşı olduğu için duruşmalara katılmayı reddeden Demirtaş, 14 ay sonra kelepçesiz olarak duruşmaşa getirilri. Erdoğan'a hakaret davası için Bakırköy Adliyesi'ne getirilen Demirtaş, dosyasının AYM tarafından incelenmesini talep etti.


Yaklaşık 14 aydır Edirne cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,mahkemedeki ifadesinde dokunulmazlığının usulsüz kaldırıldığını ifade ederek Anayasa Mahkemesi'nin incelemesini talep etti. Demirtaş, "Benim şu an dokunulmazlığım var mı yok mu? Cevap vermenize gerek yok. Benim şu an dokunulmazlığım var. Peki beni nasıl yargılayabiliyorsunuz? Kaçmaya kalksam bana dokunamamanız lazım çünkü dokunulmazlığım var."dedi. Mahkeme, Demirtaş'ın AYM’ye gönderme talebini karara bağlamak üzere duruşmayı erteledi.

Bakırköy Adalet Sarayı'nda bulunan 38. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya “Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan 4 yıla kadar hapsi istenen başka suçtan tutuklu bu davadan tutuksuz yargılanan sanık Selahattin Demirtaş getirildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EVET ÇIKARSA EVETÇİLERİ İZMİRDEN DENİZE DÖKERİZ DİYEN CHP'Lİ VEKİLE ERKAN TAN BÖYLE MEYDAN OKUDU HELAL OLSUN İZLEMEYEN KALMASIN Dize geldiler: ABD köşeye sıkıştı bakın ne yapıyor ! Almanya'dan flaş Türkiye açıklaması! Yeni dönemde...