Ana Sayfa
25 Ocak 2018 ( 134 izlenme )
Reklamlar

Sen kendi kabinene bak

Dışişleri'nden Çipras'a: Sen kendi kabinene bak
Yunanistan Başbakanı Çipras'ın Türkiye'yi agresiflikle suçlayan sözlerine Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, "Yunanistan Başbakanı Çipras'ın dün Davos'ta ülkemize yönelik sarf ettiği ifadeleri kabul etmemiz mümkün değil." şeklinde karşılık verdi.
Dışişleri'nden Çipras'a: Sen kendi kabinene bak
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın, Davos'ta Türkiye'ye yönelik sarf ettiği ifadelerin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, "Başbakan Çipras'ın 'saldırgan' tanımını somutlaştırmak için esas kendi kabinesine bakması gerektiğini düşünüyoruz." ifadesini kullandı.


Sözcü Aksoy, Çipras'ın, Dünya Ekonomik Forumu'nun düzenlediği Davos Zirvesi'nde, Türkiye'nin "saldırgan (agresif)" bir komşu olduğuna yönelik açıklamaları hakkındaki soruya yazılı yanıt verdi.

Aksoy, "Yunanistan Başbakanı Çipras'ın dün Davos'ta, ülkemize yönelik sarf ettiği ifadeleri kabul etmemiz mümkün değil. Başbakan Çipras'ın 'saldırgan' tanımını somutlaştırmak için esas kendi kabinesine bakması gerektiğini düşünüyoruz. Kendi çalışma arkadaşlarından bazılarının bu tanıma çok iyi uyduğunu herkes biliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DOKUNANI TAŞLAŞTIRAN GÖL - NATRON GÖLÜ.ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ Bu olay unutulur mu? (Malesef unuttuk) Unutulmaması için Paylaşmayan Kalmasın ABD'den, düşürülen Rus uçağı açıklaması Gitmeyen Kalmamış Ama Sorsanız Tayyip Fethullah'ı şımarttı derler !