Ana Sayfa
24 Ocak 2018 ( 560 izlenme )
Reklamlar

Sert Düşüş !!! O Sınırın Altında

Dolar 3.75 TL'nin altına indi
Dolar, piyasalardan gelen son dakika haberleriyle hafta sonunda başlayan Afrin operasyonuna yönelik risk algısının azalmasıyla, küresel bazdaki pozitif havaya paralel yönünü aşağı çevirdi ve 3.75 TL altına indi


Dolar 3.75 TL'nin altına indi
Dolar kurunda hafta başında yaşanan sert yükseliş yerini düşüşe bıraktı ve dolar 3 ay sonra 3.75 altına indi. Başta ABD ve Rusya olmak üzere Afrin operasyonuna yönelik ılımlı mesajlar ve gelişen ülkelerdeki olumlu havanın da iyimserlikte etkili olduğuna dikkat çekiyor.

Haftaya 3.83 ile başlayan dolar kuru, dün 3.80 seviyesini test ettikten sonra 3.76 seviyelerine gerilemiş bugüne ise 3.77'den başlamıştı.
 
Dolar/TL , TSİ 17:30 itibarıyla 3.75 TL altına indi. Dolar yüzde 0.83 düşüşle 3.7356 TL'den yani günün en düşük seviyesinden alıcı buldu.
 
Stratejist Doç. Dr. Evren Bolgün "Afrin operasyonuna dair ABD'den mutabakat sinyalleri barındıran açıklamalarla piyasalar rahatlıyor. Bu anlamda kurda gerileme gördük, Borsaya da pozitif yansıması oldu. Dolayısıyla burada operasyon konusunda ABD'yle ne kadar ortak çizgide hareket edebileceğimiz piyasanın fiyatlaması noktasında dikkate alacağı en önemli gösterge olacak" diye konuştu.
 
Öte yandan, global piyasalar da oldukça olumlu ve dolarda küresel bazda değer kaybı devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump'ın korumacı yaklaşımı yatırımcıları tedirgin ederken, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in dolardaki zayıflığın ABD ticareti içim olumlu olduğunu açıklaması ardından dolar, önde gelen para birimleri karşısında üç yılın en düşük seviyesine geriledi.
Gazetevatan

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Verdiğiniz Cevaba Göre Karakterinizi Ortaya Çıkaran “En Aptal Kim?” Testi tahminin yorıuma yap resme tıkla DEVLET BAHÇELİ' DEN "Neden Evet?" sorusuna tokat gibi 15 Temmuz cevabı...! PAYLAŞMAYAN KALMASIN Sağlık Bakanlığı’ndan kritik ilaç uyarısı KILIÇDAROĞLU VE HAYDAR BAŞ'TAN BU KADARDA OLMAZ DENİLEN KONUŞMA !..