Ana Sayfa
13 Kasım 2017 ( 2911 izlenme )
Reklamlar

SKANDAL ! İKİNCİ BÜYÜK PETROL BÖLGESİNİDE ELE GEÇİRDİLER


SKANDAL ! İKİNCİ BÜYÜK PETROL BÖLGESİNİDE ELE GEÇİRDİLER

Terör örgüyü YPG, ikinci büyük petrol sahasını da ele geçirdiTerör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG, Suriye'nin Deyrizor ilinde yer alan ülkenin en zengin ikinci petrol sahası el-Tenek'i ele geçirdi.
Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG, 9 Eylül'de ABD desteğiyle başlattığı Deyrizor saldırılarında terör örgütü DEAŞ'a karşı kentin kuzey ve doğu kırsalında ilerlemeye devam ediyor.

Deyrizor'daki güvenilir yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, terör örgütü YPG Suriye'nin Irak sınırına hakim Deyrizor kent merkezinin 35 kilometre doğusunda yer alan el-Tenek petrol sahasını işgal etti.

Çatışmalardan sonra DEAŞ militanları el-Tenek'in doğusuna çekildi.

YPG, Deyrizor'da geçen ay ülkenin en zengin petrol sahası El-Ömer ile Cafra yataklarını ele geçirmişti.

Ülkenin en büyük gaz tesisi Konoko da geçen eylül ayında terör örgütünün işgaline girmişti. AA'nın harita alan ölçümlerine göre YPG, Suriye topraklarının yaklaşık dörtte birini elinde tutuyor.

Suriye'nin en büyük petrol yatakları, Deyrizor'u ikiye bölen Fırat Nehri’nin doğusunda yer alıyor.


................

...............Suudi Arabistan'da Muhammed bin Selman'ın öncülüğünde başlatılan saray darbesinde sertliğin dozu artıyor.

13 Kasım 2017 Pazartesi

Suudi Arabistan'da tutuklanan üst düzey isimlerin bir kısmının sorguda ağır biçimde dövüldüğü ve işkence yapıldığı iddia edildi. Bu isimlerin aldığı yaralar öylesine ağırdı ki sorgular hastane tedavisi altında devam etti.  

EN AZ 500 TUTUKLU VAR 

Suudi Arabistan'da geçtiğimiz aylarda başlayan tutuklama ve gözaltı dalgaları gün geçtikçe büyüyor. Bölgeden gelen son rakamlara göre tutuklanan isimlerin sayısı 500 iken gözaltındaki ve sorgudaki kişilerin sayısı ise bunun en az iki katı.

Hanedan ailesinin mensupları, mevcut, eski bakanlar ve iş dünyasının önde gelen isimleri tutuklandı. Yolsuzluk soruşturması adı altında yapılan bu tutuklama ve gözaltılar kimilerince veliaht prens Muhammed Bin Selman'ın siyasi rakiplerine vurduğu bir darbe.

Ağır işkenceler yapılıyor Gözaltındaki isimlerin ağır işkencelere maruz bırakıldığı belirtilirken özellikle bu kişilerin yüzlerine herhangi bir darbe vurulmadığı, böylece de toplum önüne çıktıkları zaman işkence gördüklerine dair herhangi bir iz bulunmamasının sağlandığı öne sürülüyor.

Middle East Eye'ın aktardığına göre bazı tutuklulara banka hesaplarına dair detayları ortaya çıkarmak için işkence edildi. Riyad'da panik hakim İlk olarak Müslüman vaizler, yazarlar, ilim adamları, akademisyenler ve önde gelen isimleri hedef alan tutuklama dalgası Suudi Arabistan başkenti Riyad'da paniğe sebep olmuş durumda. Özellikle Kral Abdullah'a yakın isimlerin tutuklanma korkusu yaşadığı belirtiliyor. Abdullah, 2015 yılında yaşamını yitirmişti.

Muhammed bin Nayif'in ev hapsi sürüyor Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan kişilerden olan 7 prensin serbest bırakıldığı belirtilirken, üst düzey bazı kişilerin ise tutukluluklarının devamı kapsamında kraliyet sarayına nakledildiği ifade ediliyor.

Veliaht prensin kuzeni Muhammed bin Nayif'in ev hapsi ise devam ediyor. Muhammed bin Nayif in tüm mal varlıkları da dondurulmuş halde. Muhammed bin Selman kararlı Muhammed Bin Selman'ın öncülüğünde, Suudi Arabistan'ın yeni dünya vizyonunun önünde engel oluşturacağı düşünülen isimlere yönelik tutuklama ve gözaltı dalgası tüm hızıyla devam ediyor. Veliaht prensin işkence gibi hamlelere de başvuruyor olması, Suudi Arabistan'ın geleceğini ve devletin anlayışını değiştirmekte ne kadar kararlı ve sert olduğunu da gözler önüne serdi. 

mepanews 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Defne Yaprağını Yakıp 10 Dakika Bekleyin Gerçekleşenlere Siz Bile İnanamayacaksınız Maliye Bakanı Ağbal'dan asgari ücret müjdesi Mesut Yılmaz Avusturya tv.sine röportaj vermiş ve çok iyi bir savunma yapmış, küstah AB'nin de ağzının payını vermiş. Mesut Yılmaz kedi olalı ilkez bir fare tuttu! İnternetten alışveriş yapanlar dikkat