Ana Sayfa
14 Şubat 2018 ( 3236 izlenme )
Reklamlar

Şoku yaşadı! Alman Büyükelçi geldiği gibi gitti

Şoku yaşadı! Alman Büyükelçi geldiği gibi gitti
Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a destek için yargılandığı davaya gelen Alman Büyükelçi ile beraber yabancı diplomatlar duruşmaya alınmadı.

Şoku yaşadı! Alman Büyükelçi geldiği gibi gitti
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında tutuklanan ve güvenlik gerekçesiyle dosyası Ankara'ya nakledilen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yargılandığı davanın ikinci celsesi görülüyor.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda gerçekleştirilen duruşma öncesi polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

DİPLOMATLAR İÇERİ ALINMAYINCA FOTOĞRAF ÇEKTİRİP GİTTİLER

Öte yandan, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann'ın da aralarında bulunduğu bazı yabancı temsilciler, duruşmayı izlemek istedi. Güvenlik güçlerinin izin vermemesi üzerine, mahkeme girişinde fotoğraf çektiren Erdmann ve temsilciler daha sonra buradan ayrıldı.

Demirtaş'ın mahkeme salonunda hazır edildiği duruşmaya, sanık avukatlarının yanı sıra Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan ile çok sayıda milletvekili de katıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müthiş... Dünya izlemeli bunu. 1,42 saniye İzle Zaten Paylaşırsın ŞOK! Ermenistan PKK'lılara... Rostec: Rusya ile Türkiye savaş uçağı üretecek! Putin'den dünyaya gözdağı! Başladılar