Ana Sayfa
30 Eylül 2018 ( 3239 izlenme )
Reklamlar

Şoku yaşadı! Alman Büyükelçi geldiği gibi gitti

Şoku yaşadı! Alman Büyükelçi geldiği gibi gitti
Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a destek için yargılandığı davaya gelen Alman Büyükelçi ile beraber yabancı diplomatlar duruşmaya alınmadı.

Şoku yaşadı! Alman Büyükelçi geldiği gibi gitti
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında tutuklanan ve güvenlik gerekçesiyle dosyası Ankara'ya nakledilen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yargılandığı davanın ikinci celsesi görülüyor.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda gerçekleştirilen duruşma öncesi polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

DİPLOMATLAR İÇERİ ALINMAYINCA FOTOĞRAF ÇEKTİRİP GİTTİLER

Öte yandan, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann'ın da aralarında bulunduğu bazı yabancı temsilciler, duruşmayı izlemek istedi. Güvenlik güçlerinin izin vermemesi üzerine, mahkeme girişinde fotoğraf çektiren Erdmann ve temsilciler daha sonra buradan ayrıldı.

Demirtaş'ın mahkeme salonunda hazır edildiği duruşmaya, sanık avukatlarının yanı sıra Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan ile çok sayıda milletvekili de katıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AZ SONRA GÖRECEKSİN KILIÇDAROĞLU Arap ülkelerini kızdıracak hamle FLAŞ FLAŞ! Akit Tv Rasim Ozan gerçek yüzünü ortaya serdi YUNANİSTAN HALKI AYAKLANDI! O ÜLKE ADINI DEĞİŞTİRSİN. YORUM SİZİN..