Ana Sayfa
31 Aralık 2017 ( 3604 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA 100 BİN ASKER GÖNDERİLDİ SAVAŞ HAZIRLIĞI BAŞLADI.

SON DAKİKA 100 BİN ASKER GÖNDERİLDİ SAVAŞ HAZIRLIĞI BAŞLADI.
Alman Bild gazetesi, Rusya’nın eylül ayında gerçekleştirdiği ”Sapad 2017” tatbikatında terörle mücadeleden çok NATO ve Avrupa’ya karşı saldırı planını icra ettiğini ileri sürdü.

100 bin askerle tatbikat

Gazete, Batılı istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Rusya’nın 100 bin askerle düzenlediği tatbikatın adının resmiyette ”teröre karşı mücadele” olduğunu ancak tatbikatın daha çok NATO ve Avrupa ülkelerine karşı savaş planı olduğunu yazdı.

Tatbikattaki senaryoya göre, bir kaç gün içinde Baltık ülkelerinin alınması hedefleniyor. Ardından tatbikattaki simülasyonda, NATO üyesi Batı Avrupa ülkeleri ve özellikle Almanya, Hollanda, Polonya, Norveç, Finlandiya ve İsveç’e yıldırım harekatı düzenlenmesi yer alıyor.

Tatbikatın ismine Sapad verdiler

Haberde, Rusya’nın dört yılda bir düzenlediği Sapad (Batı) tatbikatının savunma ve anti terör amaçlı olduğunu açıkladığı ancak bunun tam olarak doğru olmadığı öne sürüldü.

Gazete, Rus ordusunun savaş planlarının, NATO’nun askeri karşılık vermesini de önlemeyi hedeflediğini, bu amaçla tatbikatta Alman ve Hollanda donanmalarına ait tesislerin, kuzeyden yapılacak hava saldırılarıyla vurulması planının da bulunduğunu iddia etti.

İskender füzelerini hazır bekletiyor

Gazeteye konuşan istihbarat yetkilileri, Rusya’nın savaş durumunda İsveç ve Finlandiya’nın tarafsız kalmayacaklarını düşündüğünü, bu nedenle de bu ülkelere yönelik İskender füzeleriyle saldırılar planladığını ileri sürdüler.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aydın Doğan Dönemin Başbakanı Mesut Yılmazı eşofmanla karşılıyor Aydın doğana dikkat edin eli cebinde REİS ABD' NİN MERKEZİNDE BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİ BÖYLE TOPA TUTTU YERLİ ÜRETİM ZIRHLI ARACIMIZ RABDAN TANITILDI! DÜNYA ŞOK OLDU! PAYLAŞ!! KASAMIZA 30 MİLYAR DOLARGİRECEK