Ana Sayfa
22 Şubat 2018 ( 454 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA 94'E YÜKSELDİ

TSK 3 köyü daha aldı

TSK ve ÖSO, Afrin'in güneybatısındaki Tell Dilur ve Afrin'in kuzeyindeki Mikdad ve Ali Racu köyleri teröristlerden temizledi.

TSK 3 köyü daha aldı
TSK ve ÖSO, Afrin'in güneybatısındaki Tell Dilur ve Afrin'in kuzeyindeki Mikdad ve Ali Racu köylerini teröristlerden arındırdı. 
 
TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu  yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 66'sı  köy, 6'sı köy altı yerleşim ve 20'si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK'ya ait  üs olmak üzere 94 noktayı örgütten kurtardı.
 
Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar  şöyle:
 
"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy,  Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo,  Duraklı, Hayyam, Surain, Çarkanlı, Akanlı, Mikdad ve Ali Racu köyleri, Huruz  Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı  iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı  Hacıkanlı, Derviş Obası, Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal  Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri,  Şerbanlı, Şedya, Harab Summak, Hantalli ve Karababa köyleri, 687 .Tepe, 915.  Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta  Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü;  Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan,  Arşali, Muhammediye, Divan Fevkani, Divan Tahtani, Mervane, Heygece, Tell Dilur  köyleri ve onlara hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye, Amara ve Kila Tepeleri,  Sattuf evleri ve Kalki köy altı yerleşimi, üs olarak kullanılan Beyyada noktası;  Şeran beldesinde Burseya Dağı, Uverkan, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel  Cündo, Dikmetaş, Zeytinak, Arpaviran ve Dayr Savvan köyleri ile Sirgaya ve Nebi  Huri Tepeleri ile Cemiliyye köy altı yerleşimi."  

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Efsane futbolcu 5 yaşındaki çocuğa arabası ile çarpınca ... Rusya 'dan gündeme bomba gibi düşen açıklama Burası Almanya .Bu otobüsler TEMSA 'ya ait . Adana 'da üretiliyor şuan Almaya da kullanılıyor .. Türkiye ilk kez kullanacak! Sahaya iniyor