Ana Sayfa
14 Aralık 2017 ( 1254 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... ABD'den kritik hamle! O askerleri...

Son dakika... ABD'den kritik hamle! O askerleri...


Düşman bilgisayar ağlarına karşı daha aktif bir tutum sergilemek isteyen ABD ordusu, savaş alanına 'siber askerler' göndermeye hazırlanıyor
Düşman' bilgisayar ağlarına karşı daha aktif bir pozisyon elde etmek isteyen ABD ordusu, savaş alanına 'siber askerler' göndermeye hazırlanıyor.
 
Havai'de konuşlu birlikleri komuta eden Albay Robert Ryan, AFP'ye yaptığı açıklamada, sahadaki silahlı kuvvetlerin görevi genellikle 'saldır ve yok et' mantığı üzerine kurulu olduğunu, siber birliklerin ise daha farklı bir misyonu olacağını söyledi.
 
Ordunun Siber Komutanı Albay William Hartman, siber askerlerin yaklaşık altı aydır silahlı birliklere entegre edilme ve komutanların ihtiyaçları doğrultusunda uygun hale getirilmeleri çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
 
Albay Hartman siber birliklerin görev tanımlarına yönelik yaptığı açıklamada, bilgi toplamanın ve planlanmış saldırılara engel olmanın dışında detay bilgiye yer vermedi.
 
New York Times'ta yer alan bilgiye göre, CYBERCOM daha önceden terör örgütü DEAŞ'ın içerisine yerleştirdiği 'implantlar' aracılığıyla, kendi uzmanlarına, örgütün davranışlarını gözetleme ve yerleri tespit ederek dronelar aracılığıyla vurma imkanı sunuyordu.
 
Siber Komutanlık daha önceden ABD Stratejik Komutanlığı'nın emirlerine tabi bir birlikken, Başkan Donald Trump'ın Ağustos ayında Pentagon'a gönderdiği talimat sonucunda kendi komuta kademesine sahip olmuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Osmanlı sultanlarına 'kardeş katili' diyenler izlesin! Bugün de onlarca terörist cesedi gömüldü! ABD'den 'yüzyılın anlaşması' planı: Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Avrupa'ya resti çekti