Ana Sayfa
25 Ocak 2018 ( 2569 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Acil Türkiye çağrısı! 'Eğer bunu yapmazsak.

Son dakika... Acil Türkiye çağrısı! 'Eğer bunu yapmazsak...'

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Batı'nın Türkiye'nin NATO'dan uzaklaşmasının önüne geçmesi gerektiğini yazdı

İngiltere'de yayınlanan Daily Telegraph gazetesi başyazılarından birisinde Türkiye'nin Afrin'e yönelik olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı nedeniyle Washington ve Ankara'nın arasındaki gerginliğe dikkat çekiyor ve Türkiye'nin NATO'dan uzaklaştırılarak Rusya'nın sevindirilmesinin önüne geçilmesi gerektiğini vurguluyor:
 
"NATO'nun takdir edilen 5. Maddesi bir müttefik ülkenin saldırıya uğramasının, tüm müttefiklere düzenlenmiş bir saldırı anlamına geleceğini söyler. Bu madde, 2. Dünya Savaşı sonrasında barışın garantörü olmuştur. 
 
"Düşmanlara karşı kolektif misillemeyi öngören bu madde bugüne kadar sadece 11 Eylül 2001'de Batı dünyasına düzenlenen en büyük saldırının ardından işletilmişti. 
 


 
"RUSYA, DARBE GİRİŞİMİNDEKİ ZAYIF TEPKİYİ KULLANDI"
 
"Bugünse NATO'nun en güçlü üyesi ABD'nin yakın müttefikleri, bir diğer NATO ülkesi Türkiye'nin doğrudan hedefi haline gelmiş durumda."Batılı liderlerin Türkiye'deki başarısız darbe girişimine karşı verdikleri zayıf tepkiden bu yana Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düş kırıklığı içerisinde. "Rusya bu çatlağı kullanarak Türkiye'yi NATO'dan tamamen koparmayı fazlasıyla arzulayacaktır. 
 
"Bu durumun gerçekleşmesinin önlenmesi gerek. Türkiye'nin sınır endişeleri, özellikle de Suriye sınırı konusu çözümlenebilir.
 
"Askeri gerilimin artması en çok Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i sevindirecektir. Sırf bu gerçek dahi, tansiyonun yükselmesinin önüne geçilmesi gerektiğini gösteriyor."

Gazete Vatan 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaldırım Mühendisliğinin İnanılmaz Teknolojik Makineleri Devlet Bahçeli, "Bahtiyarım çünkü Türkiye'mizin şahlanışını gururla izliyorum. Kara Fatma’yı Rus kilisesine muhtaç edenler utansın!okurken içiniz acıyacak!..Toplumu masallar ile kandıranlar bu vefasızlıktan hiç bahsetmediler.. Bu olay unutulur mu? (Malesef unuttuk) Unutulmaması için Paylaşmayan Kalmasın