Ana Sayfa
20 Kasım 2017 ( 2185 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA .BU SEFER SAYILARI OLDUKÇA FAZLA

Milli Savunma’nın teğmenleri hazır

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yeniden yapılandırılan Kara Harp Okulu, ilk mezunlarını önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle verecek. Öte yandan önümüzdeki günlerde yayımlanacak yeni kanun hükmündeki kararname (KHK) ile de 400 FETÖ'cünün daha ordudan atılacağı öğrenildi.
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) gerçekleştirilen "reform" meyvesini vermeye başladı. FETÖ'cü askerlerin temizlenmesi ile başlayan sürecin ardından kurulan Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yeniden yapılandırılan Kara Harp Okulu, ilk mezunlarını önümüzdeki günlerde verecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirilmesi düşünülen törende, 868 teğmen diplomalarını alacak. Bu arada tezkere bırakan 258 asteğmenin de teğmen rütbesiyle göreve devam edeceği belirtildi.


HEDEF 6 BİN TEĞMEN: Milli Savunma Bakanlığı, 3 yılda TSK'ya 6 bin yeni teğmenin katılmasını hedefliyor. Astsubay hazırlama okullarından mezun olan bin 800 astsubay da önümüzdeki günlerde göreve başlamak için gün sayıyor.
 
TEMİZLİĞE DEVAM: Öte yandan önümüzdeki günlerde yayımlanacak yeni kanun hükmündeki kararname (KHK) ile de 400 FETÖ'cünün daha ordudan atılacağı öğrenildi. (Sabah)


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nevşehirli Abimizden Referanduma Süper Yorum Hiç möhüm değil ! Ver Mehteriii Burası Amerika değil TÜRKİYE ! Artvin yusufeli baraj inşaat çalışması TABİİKİ TÜM CHP' LİLER AYNI DEĞİL ELBETTE .BAKIN NELER SÖYLÜYOR NELER BU TEYZEMİZ ÜNLÜLERİN EVET DEME KAMPANYASINI KENDİNE YEDİREMEYEN EREN ERDEM BÖYLE KUDURDU İZLEYİP PAYLAŞARAK DEŞİFRE EDELİM..!