Ana Sayfa
20 Kasım 2017 ( 2172 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA .BU SEFER SAYILARI OLDUKÇA FAZLA

Milli Savunma’nın teğmenleri hazır

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yeniden yapılandırılan Kara Harp Okulu, ilk mezunlarını önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle verecek. Öte yandan önümüzdeki günlerde yayımlanacak yeni kanun hükmündeki kararname (KHK) ile de 400 FETÖ'cünün daha ordudan atılacağı öğrenildi.
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminden sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) gerçekleştirilen "reform" meyvesini vermeye başladı. FETÖ'cü askerlerin temizlenmesi ile başlayan sürecin ardından kurulan Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde yeniden yapılandırılan Kara Harp Okulu, ilk mezunlarını önümüzdeki günlerde verecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirilmesi düşünülen törende, 868 teğmen diplomalarını alacak. Bu arada tezkere bırakan 258 asteğmenin de teğmen rütbesiyle göreve devam edeceği belirtildi.


HEDEF 6 BİN TEĞMEN: Milli Savunma Bakanlığı, 3 yılda TSK'ya 6 bin yeni teğmenin katılmasını hedefliyor. Astsubay hazırlama okullarından mezun olan bin 800 astsubay da önümüzdeki günlerde göreve başlamak için gün sayıyor.
 
TEMİZLİĞE DEVAM: Öte yandan önümüzdeki günlerde yayımlanacak yeni kanun hükmündeki kararname (KHK) ile de 400 FETÖ'cünün daha ordudan atılacağı öğrenildi. (Sabah)


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PUTIN ESED 'I REZIL ETTI Bu Teknolojiyi Yapabilen Sadece Birkaç Ülke Var! İnsansız Kara Aracımız.. Gururla İzle Paylaş!! Suriye'de kritik gelişme! Putin emri verdi BAKANDAN FLAŞ TAŞERON AÇIKLAMASI VE ÇİFTÇİLERE MÜJDE