Ana Sayfa
23 Ocak 2018 ( 863 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA FLAŞ GELİŞME

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Paris'te önemli açıklamalar!
AA |  23 Ocak 2018 Salı - 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump'ın yarın telefonda görüşeceğini belirterek "Sayın Trump, Cumhurbaşkanımız ile görüşmek istiyor. Saati de belli oldu." dedi.


Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Paris'te önemli açıklamalar!
Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu, Amerikalı mevkidaşı Rex Tillerson ile yaptığı görüşmenin  ardından Türkiye'nin Paris Büyükelçiliğinde basın mensuplarının sorularını  yanıtladı.
 
Tillerson ile yapılan görüşmede daha çok Suriye'nin ele alındığını  belirten Çavuşoğlu, Türkiye'nin PYD/PKK'ya verilen silahlardan duyduğu  rahatsızlığın tekrar dile getirildiğini söyledi.

Çavuşoğlu, şunları kaydetti:
 
"Ayrıca, daha önce Vancouver'da da gündeme getirdiğimiz teröristlerden  sözde ordu kurulmasıyla ilgili, Türkiye'de duyulan rahatsızlığı gündeme getirdik.  (Tillerson) YPG'nin burada bir oluşum içine girmeleri için bir destek  vermediklerini, siyasi oluşum da dahil bir destek vermediklerini bugün vurguladı.  Yarın zaten iki başkan da telefonda görüşecek, onu söyledi. Sayın Trump,  Cumhurbaşkanımız ile görüşmek istiyor. Saati de belli oldu."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Balık Reyonundaki Etlerin İçinde Bir Hareketlilik Gören Adam Telefona Sarıldı Ve Bakın Nasıl Bir Manzara İle Karşılaştı ! ŞOK OLACAKSINIZ !!! Türkiye'nin asıl kapışması İngiltere ile olacak - Hazırlık yapılıyor Türkiye'ye geldi, Rumların etekleri tutuştu AMERİKA TÜRKİYEYE KARŞI YENİLDİĞİNİ KABUL ETTİ ORADAN ÇEKİLİYOR