Ana Sayfa
30 Aralık 2017 ( 2128 izlenme )
Reklamlar

Son dakika haberi: Yunanistan kabul etti!

Son dakika haberi: Yunanistan kabul etti!

Yunanistan'dan son dakika haberi... Yunanistan 8 darbeci askerden birinin iltica talebini kabul etti. Asker serbest kaldı

Türkiye'nin taleplerine rağmen darbeci askerleri iade etmeyen Yunanistan, tam aksi yönde bir karar verdi.
 
Yunanistan siyasi sığınma komitesi, sekiz FETÖ'cü askerden birinin iltica talebini kabul etti. Sığınma hakkı alan darbeci asker serbest kaldı. Atina yönetiminin komitenin aldığı karara itiraz etmesi bekleniyor.
 
Yerel medya, serbest kalan askerin helikopterin ikinci pilotu olduğunu bildiriyor. 
 
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Binbaşı Gencay Büyük, Binbaşı Ahmet Güzel, Yüzbaşı Abdullah Yetik, Yüzbaşı Feridun Çoban, Yüzbaşı Süleyman Özkaynakçı, Yüzbaşı Uğur Uçan, Başçavuş Bilal Kurugül veBaşçavuş Mesut Fırat helikopterle Yunanistan'a kaçmıştı.
 
Ankara ve Atina'yı yaklaşık bir buçuk yıldır karşı karşıya getiren kriz, son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aralık ayı başında Yunanistan'a yaptığı tarihi ziyarette gündeme gelmişti.
 
Yunanistan mahkemeleri daha önce verdiği kararlarda Türkiye'nin iade talebini birçok kez reddetmişti. Firari askerler, Türkiye'de de yargılanıyor.


Vatan gazetesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Boğaz’da skandal ‘Erdoğan’ anonsu Dışişleri'nden ABD'ye: Ciddiye almak mümkün değil Söyleyin nerde var böyle bir adam? Adam gibi adam Tayyip Erdoğan. CUMHURBAŞKANIMIZ KAÇAK HAKAN ŞÜKÜR'Ü BÖYLE YERİN DİBİNE SOKTU HELAL OLSUN