Ana Sayfa
17 Ocak 2018 ( 1676 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... İsrail'den skandal! Ortalık karışacak!

Son dakika... İsrail'den skandal! Ortalık karışacak!
İsrail'den Kudüs ile ilgili son dakika haberi... İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Amerikan büyükelçiliğinin yıl içinde Kudüs'e taşınacağını söyledi.

Son dakika... İsrail'den skandal! Ortalık karışacak!
Şu sıralar Hindistan ziyaretinde olan Netanyahu gazetecilere verdiği demeçte,  Amerikan büyükelçiliğinin yıl içinde Kudüs'e taşınacağını söyledi. 
 
Netanyahu bu yorumunun neye dayandığını söylemedi ancak, ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'a karşı tutumunu, İran'daki anlaşmayı iptal etme planlarını ve ABD'nin Filistinli mültecilerden sorumlu BM organı olan UNRA'ya 65 milyon dolarlık ödemeyi iptal kararını da içeren bir dizi politika hamlesinin bir parçası olduğuna değindi.

İsrail Başbakanının, elçiliğin Kudüs'e taşınma tarihini belirtmesi geçtiğimiz ay ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un taşınmanın 'en az üç yıl sürebilir' sözlerine ters düştü. 
 
Beyaz Saray'dan henüz bir açıklama yapılmadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarihi ziyarete günler kala 'istemiyoruz' mesajı 15 Temmuz'dan bir kaç gün sonra... 'Cumhurbaşkanı burada' deyip tekbir getirince herkes uyanıyor... O liderin giydiği kıyafetin sırrı belli oldu! Hans'ların Korktukları Başlarına Geliyor Karın Ağrıları Bu Yüzden!