Ana Sayfa
06 Kasım 2017 ( 2058 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA !Jetler peş peşe havalandı, ilk kez oluyor

Jetler peş peşe havalandı, ilk kez oluyor

PKK'ya en ağır darbeyi vuracak Kandil ve Sincar operasyonlarının hazırlığı devam ederken, savaş uçakları K. Irak'a iki önemli hava harekatı düzenledi.
PKK’lı teröristlere kesin darbe vurmak için Kandil ve Sincar’a yapılacak askeri harekâtın planlamaları sürerken Türk savaş uçakları dün ilk kez sınırın 180 kilometre güneyine kadar inerek Irak’ın Süleymaniye kenti kırsalına bomba yağdırdı.

Talabani aşiretine bağlı Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) kontrolündeki bölge, İran-Irak sınırında bulunuyor. Küçük Zap Suyu’nun ayırdığı sınır hattının Irak tarafında bulunan Mavat dağlarını 3 kez bombalayan savaş uçakları, burada terör örgütü PKK’ya ait birtakım hedefleri vurdu.

 HULUSİ AKAR GECEYİ SINIRDA GEÇİRDİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, dün Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli İlçelerinde askeri birlik, karakol ve üs bölgelerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz da eşlik etti. TSK'nin zirvesinin geceyi Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca 6. Hudut Tabur Komutanlığında geçirdiği ortaya çıktı.

PKK'NIN İRAN KOLU PJAK İLK KEZ VURULUYOR

Bölge kaynakları, Süleymaniye kuzeyindeki sarp arazide, gizlenmeye ve depolamaya müsait birçok mağaranın yeraldığı Mavat dağlarında PKK ve PJAK’a bağlı teröristlerin üslendiğini belirtiyor. PKK’nın İran’daki kolu olan PJAK’ın, Kandil’in güneyindeki bu dağlarda mevzilendiği biliniyor. Mavat’ta vurulan noktalardan birinin terör örgütüne ait ‘Şar Bajer’ kampı olduğu iddia ediliyor.

 KANDİL-SİNCAR İÇİN HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Sözkonusu operasyonun, Kandil ve Sincar’a yönelik TSK operasyonu için Ankara-Tahran hattında temasların yoğunlaştığı bir döneme denk gelmesi dikkat çekti. Yeni Şafak’ın edindiği bilgilere göre Ankara, Tahran’dan PKK’nın süpürülmesi harekâtı sırasında teröristlerin kaçış noktalarının tutulması için destek istedi. Tahran ise bunun karşılığında Suriye’nin PKK işgalindeki Rakka kentini teröristlerden kurtarmak için Ankara’nın desteğini talep etti. Kandil-Sincar-Rakka hattına yönelik müzakerelerin sürdüğü biliniyor.

 40 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerindeki PKK kamplarına düzenlenen hava harekatında barınaklar, silah mevzileri ve mühimmat depoları imha edildi. Süleymaniye’deki Mavat dağına yönelik harekât da dahil, dün vurulan noktalarda 40’ı aşkın teröristin öldürüldüğü ileri sürüldü.

KANDİL VE SİNCAR'A OPERASYON SİNYALİ

Uzmanlar PKK'ya peş peşe düzenlenen bu operasyonları Kandil ve Sincar'a düzenlenecek büyük harekatın sinyali olarak değerlendiriyor.


.......................................................................................................................

........................................................................................................................aşanan trafik kazalarının sayısının artmasıyla birlikte hasarlara ödenen maddi tutarda arttığından, toplanan primlerle hasarlar artık karşılanamaz hale geldiği için trafik sigortasının fiyatlarında artış yaşandı.

Fiyat artışının önüne geçebilmek için tavan fiyat getirildi ve ardından riskli sürücüler için 'trafik havuzu' kuruldu.  Böylece trafik sigortası fiyatlarında yüzde 30’un üzerinde düşüş yaşandı. Ancak trafik kazalarının artış göstermesi alınan tedbirlere rağmen bu alandaki mağduriyetlerin giderilmesine olanak vermiyor.

SON 4 YILDA 4 MİLYONDAN FAZLA TRAFİK KAZASI YAŞANDI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 2017 yılı 9 aylık trafik kazalarının bilançosunu açıkladı.

Buna göre 2017 yılının Ocak ve Eylül ayı arasında 307 bine yakın trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 2 bin 700’den fazla kişi yaşamını yitirirken 232 binden fazla kişi de yaralandı.

Son dört yıldaki rakamlara bakıldığında ise durumun vehameti ortaya çıkıyor. Son 4 yılda 4 milyondan fazla trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 21 binden fazla kişi can verirken 674 binden fazla kişi de yaralı kurtuldu. Yaşanan can kayıplarının sayısı Sapanca, Hayrabolu veya Dalaman’ın nüfusu kadar. Yine aynı dönemde maddi hasarlı kaza sayısı 3.3 milyonu buldu.

2003’TEN BU YANA 67 BİN KİŞİ CAN VERDİ

2003 yılından bu yana ise yaşanan 14 milyondan fazla trafik kazasında 67 binden fazla kişi yaşamını yitirdi.

Sigorta şirketleri 2017’nin 6 aylık döneminde, trafik sigortasından dolayı kazalarda ölenler, yaralananlar ve oluşan maddi hasar nedeniyle 4 milyar TL’ye varan bir ödeme gerçekleştirdi.

ÖDENEN TUTARLARLA NELER YAPILIRDI?

Son 4 yılda ise trafik sigortasında ödedikleri hasar 20.1 milyar liranın üzerine çıktı. Maddi hasarlar nedeniyle ödenen rakam ise 10 milyar lirayı buluyor.

Son 14 yılda trafik sigortasından dolayı ödedikleri hasar tutarı 41 milyara yakın.

Bu rakamlara göre son 4 yılda sigortacıların trafik kazalarından dolayı ödenen hasar tutarı ile bir Yavuz Sultan Selim köprüsü veya bir Avrasya Tüneli yapılabiliyor.

Son 14 yılda ödenen tazminatlarla ise 3 adet Yavuz Sultan Selim Köprüsü veya 7 adet Avrasya Tüneli yapılabilirdi


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkel'in babası kim? Gülen gizli kardinal mi? Çarpıcı ilişkiler! CHP'den asgari ücret ve taşeron işçi itirafı Erdoğan Karamollaoğlu görüşmesinde alınan kritik karar Afrikada piton ve timsahın kavgası...