Ana Sayfa
19 Eylül 2017 ( 82 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA ! KERKÜK'TE TEHLİKELİ OYUNKerkükte Türkmenlere saldırı


Irak'ın Kerkük kentinde, Türkmen Milliyetçi Hareketi'ne silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşet Salihi, "Bir grup silahlı Kürt Peşmerge, Türkmen Milliyetçi Hareketi'nin önünden geçerken silahlı saldırıda bulundu. Parti binasında bulunan Türkmen güvenlik unsurları da saldırganlara karşılık verince bir süre çatışma yaşandı." dedi. Salihi, "Kerkük'te durum kritik." ifadesini kullandı.

Türkmen Milliyetçi Hareketi Başkan Yardımcısı Abbas Beyatlı, "Saldırıda Kürtçe konuşan bir saldırgan öldü, 2 kişi de yaralandı." bilgisini paylaştı. Beyatlı, "Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu tür eylemlerle Kerkük'te fitne çıkarılmak isteniyor." dedi.

"GERGİNLİK DEVAM EDİYOR, BEKLEYİŞ İÇİNDEYİZ"

A Haber'e konuşan gazeteci Güngör Yavuz Arslan saldırıya ilişkin şunları söyledi: "Akşam saatlerinde Kerkük merkezde Adilşerif caddesinde bulunan Türkmen Miliyetçi Hareketi partisinin genel merkezine bir gurup çete üyesi tarafından saldırı düzenlendi. Binada bulunan Türkmen güvenlik görevlilerinin karşlık vermesi üzerine saldırganlardan bir kişi hayatını kaybetti. Yaralılar var taraflardan. Bu saldırı bir süre sürdü. Türkmenlerin yoğun yaşadığı bir bölgeye gerçeklerildi saldırı. Türkmenlerden de yaralılar var. Kerkük'te bulunan güvenlik güçleri olaya müdahale etti.

Bu saldırıdan yaklaşık bir saat sonra Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanlığına ikinci bir saldırı yapıldı. Aldığımız bilgilere göre binayı koruyan Türkmen gençlerden biri yaralandı. Bölgeden silah sesleri geliyor. Burada en tehlikeli şey sosyla medyadan PKK'ya yakın hesaplardan Türkmenlere karşılık marjinal söylemler yapılıyor. Bir tedirginlik var. Bekleyiş içindeyiz. Yarın bir mitng yapılacak. Bu olaylar sabah saatlerine akdar yatıştırlamazsa yeni gerginliklere yol açar."

Gazeteci Güngör Yavuz Arslan bölgedeki Türkmen halkın silahsız olduğunu ve sadece partilerin güvenliğini sağlayan Türkmenlerde silah bulunduğunu da sözlerine ekledi.


UÇAN İNEK(!) GÖRMEDİYSENİZ BU VİDEOYU İZLEYİN
Tamirhanede İnanılmaz KazaÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 haziranda planlanan darbe girişimi gerçekleşiyor ! Dilipak'tan uyarı İZLERKEN. CHP' Lİ LERİ BİLE ŞOK EDECEK BİR VİDEO.KILIÇDAROĞLU ÖYLE BİRŞEY DEDİKİ Barzani 24 saatte darmadağın oldu: Valinin odasına kadar girdiler