Ana Sayfa
17 Kasım 2017 ( 1328 izlenme )
Reklamlar

Son dakika! NATO skandalıyla ilgili Türkiye'ye ardı ardına açıklamalar geliyor

Son dakika! NATO skandalıyla ilgili Türkiye'ye ardı ardına özür geliyorNATO skandalıyla ilgili özürler ardı ardına geliyor. Norveç Savunma Bakanı Jensen, NATO'nun Norveç'teki Trident Javelin tatbikatındaki skandal nedeniyle Türkiye'den özür dilerken NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşmesinde NATO adına özür diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün, Norveç'teki NATO tatbikatında yaşanan skandalı duyurmuştu. Erdoğan, Atatürk fotoğrafı ve kendisinin isminin hedefe konduğunu söylemişti. NATO'dan olayla ilgili açıklama geldi. Skandala karışan Türkiye kökenli Norveçli bir subay ile bir teknisyenin görevden uzaklaştırıldığı belirtiliyor. Norveç'teki Ortak Harp Merkezi Komutanlığı konuya ilişkin özür mektubu yayınladı. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye'den özür diledi. NATO'da yaşanan skandalla ilgili TSK'dan da akşam saatlerinde açıklama geldi.

İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Tatbikatın gerçekleştiği Norveç'in Savunma Bakanı Jensen de özür diledi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşmesinde NATO adına özür dilediği ve idari soruşturma başlatıldığını ifade ettiği öğrenildi.  Stoltenberg'  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da özürlerinin iletilmesini talep ettiği de belirtildi.

NORVEÇLİ BAKAN ÖZÜR DİLEDİ

Norveç Savunma Bakanı Jensen, NATO'nun Norveç'teki Trident Javelin tatbikatındaki skandal nedeniyle Türkiye'den özür diledi.

NATO ADINA ÖZÜR

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, dün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Kanada’da görüştü. Stoltenberg’in talebi üzerine yapılan görüşmede, Stoltenberg tatbikatta yaşanan olaydan dolayı NATO adına özür diledi.

TSK'nın konuyla ilgili son açıklaması şöyle:

"Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR, 17 Kasım 2017 tarihinde NATO Genel Sekreteri Jens STOLTENBERG ile Halifax/Kanada’da bir görüşme gerçekleştirmiştir.

NATO Genel Sekreterinin talebi üzerine yapılan görüşmede, Genel Sekreter, NATO Tatbikatında yaşanan olaydan dolayı NATO adına özür dilemiştir.

Konu ile ilgili olarak Norveç’te bir idari soruşturma başlatıldığını ifade eden Genel Sekreter, ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a da özürlerinin iletilmesini talep etmiştir.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR tarafından, başlatılan idari soruşturmanın sadece olaydan sorumlu kişiler ile sınırlı kalmayıp, etraflı bir soruşturma yapılması ve bazı kişilerin kendi amaçları için NATO’yu araç olarak kullanmasına ve ittifakın işbirliği ve dayanışmasına zarar vermesine müsaade edilmemesi gerektiği ifade edilmiştir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'LİLERİN İZLEMEYE CESARET EDEMEDİĞİ GERÇEKLER İste Almanya işte CHP nin yoldaşları .Evet e yasak HAYIR â kapılar sonuna kadar açık.Almanya ve Pkk bizim bolunmememizi istemiyor ! Türklerin intikam savaşı başlıyor.. Harekete geçtiler, Türk jetleri pişman etti