Ana Sayfa
28 Aralık 2017 ( 726 izlenme )
Reklamlar

Son dakika.Onlarca ölü
Son dakika... Suudiler bombaladı! Onlarca ölü!

Yemen'deki Ensarullah Hareketi (Husiler) Marib şehrindeki Suudi destekli paralı askerlerin bulunduğu kampa gelimiş bir füzeyle saldırı düzenledi. Birleşmiş Milletler (BM) Yemen'de gerçekleşen hava saldırılarında son 24 saatte onlarca insanın öldüğünü bildirdi

GAZETEVATAN.COM
Yemen haber ajansı Saba Net'in haberine göre, Yemen'den Ma'rib yakınlarındaki el-Rawik kampına bir Qaher-2M balistik füzesi fırlatıldı ve Suudi destekli kuvvetlerde bulunan yabancı askeri birlikler arasında ağır kayıplara neden oldu.
 
Qaher-2M füzesi, yurtiçinde üretilen bir Yemen füzesi. Qaher üretim hattı 2015 yılında başladı ve Sovyetler Birliği'nin S-75 Dvina füzelerinden esinlenildi.
 
Geçtiğimiz haftalarda İran destekli Husiler, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a yönelik balistik füze fırlatmış, Suudi Arabistan füzenin havada imha etmiş ve Füze saldırısının ardından Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Sana'nın güneyindeki Husilere hava operasyonu düzenlemişti. 
 
SUUDİ UÇAKLARI BOMBALIYOR: ONLARCA ÖLÜ
 
Yemen'deki en üst düzey BM yetkilisi, Suudi liderliğindeki askeri koalisyon da dahil olmak üzere son 10 gündeki hava saldırılarını tüm tarafların "insan hayatını tamamen gözardı ettiği "saçma bir savaş" olduğunu ve onlarca sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı.
 
Birleşmiş Milletler (BM) Yemen İnsani Yardım Koordinatörü Jamie McGoldrick, "Bu saçma savaş ... sadece ülkenin tahrip edilmesine her iki tarafın da içinde bulunduğu boş savaşın bir parçası olan halkın cezalandırılmasına yol açtı." şeklinde konuştu. 
 
BM, son 24 saatte gerçekleşen hava saldırılarında en az 68 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Ölenlerin 14'ü aynı aileden.
 
Suudi Arabistan kaynakları, dünden bu yana jetlerin özellikle sınır bölgesini bombardımana tuttuğunu belirtti.
 
Yemen'de İran'ın desteklediği Şii Husilerle Suudi Arabistan'ın başını çektiği koalisyonun arkasında durduğu merkezi güçler yaklaşık üç yıldır savaşıyor

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KILIÇDAROĞLUNU BÖYLE REZİL KEPAZE OLMUŞTU...Bu adam çok cahil.İnanmiyorsaniz sonuna kadar izleyin .Bir konuşmada sayısızca yalan ve iftira var K.K Ermeni Gazetecinin Sorusuna Bakın Ne Cevap Verdi! Yazıklar Olsun. Yorum Sizin Paylaşş.. SON DAKİKA .RUSLAR ORADAN DA ÇEKİLDİ TÜRKİYE BİZİ VURMASIN DİYE