Ana Sayfa
16 Aralık 2017 ( 2085 izlenme )
Reklamlar

Son dakika! Skandal! 'PKK devleti kurulacak'

Son dakika! Skandal! 'PKK devleti kurulacak'


Eski CIA Başkanı Michael Hayden'den skandal açıklamalar... Hayden, Irak ve Suriye’nin üniter devlet kimliklerinin geride kaldığını ve bölgede PKK devleti kurulacağını iddia etti.
Washington'daki düşünce kuruluşlarından Jamestown Vakfı'nın 11'inci terör konferansında kapanış konuşmasını eski ABD Merkezi İstihbarat Dairesi (CIA) Başkanı ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi (NSA) Başkanı Michael Hayden yaptı. Hayden, toplantıdan sonra Amerika'nın Sesi'ne açıklamalarda bulundu.


PKK DEVLETİNİ ANKARA'YA ANLATMALIYIZ
 
Açıklamasında Ortadoğu'da özerk bir PKKdevletinin kurulacağı öngörüsünde bulunan Hayden, "Benim fikrimce, Irak ve Suriyeolarak bildiğimiz ülkeler artık yok. Tamamen yok olmadılar ama üniter devlet kimlikleri geride kaldı. Farklı oluşumlar çıkacak ortaya; bunlardan biri de özerk Kürdistan olacak. Biz Amerikalılar olarak son savaştaki katkılarından dolayı Kürtler'e minnettarlık duyuyoruz. Bu yüzden özerk bir Kürdistan olacağını Ankara'daki dostlarımızla oturup konuşmamız, anlatmamız lazım. Türkler'e 'Özerk bir Kürdistan Türkiye'nin güvenliği açısından ne şartlarda sizin için kabul edilebilir olur?' diye sormalıyız. Elbette, konuşması zor bir konu ancak hiç olmazsa dürüst bir diyalog olacaktır. Bu diyalog sürecini bence hemen başlatmalıyız" dedi.
 
MCMASTER'IN TÜRKİYE SÖZLERİ SÜRPRİZ OLDU
 
Michael Hayden, Trump yönetiminin ulusal güvenlik danışmanı H.R. McMaster'ın, dünyada aşırıcı ideolojilerin yayılması faaliyetlerinde şimdi Türkiye'nin de büyük rol oynadığı yolundaki sözlerine şaşırdığını da belirtti. Eski CIA Başkanı, "H.R. (McMaster) bunu neden söyledi bilmiyorum. Katar ve Türkiye'yi radikal ideolojilerin kaynağı olarak gösterdi. McMaster'ın değerlendirmesini eleştirmeden önce, bunları neden söylediğini öğrenmek isterim. Ama şunu diyebilirim ki, bu sözleri benim için biraz sürpriz oldu" diye konuştu.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜRKİYE İRAN'I İKİYE KATLADI Kemalist gençten pes dedirten hayal Dünyanın En Zeki Adamı Olan Prof.Dr. Michio Kaku Çocuklarda 10 yaşa dikkat çekiyor. Ruslar da aynısını yaptı! '2. Kudüs' skandalı