Ana Sayfa
07 Şubat 2018 ( 622 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Tarihte ilk! Suudi Arabistan ile İsrail...

Son dakika... Tarihte ilk! Suudi Arabistan ile İsrail...

Suudi hükümeti, İsrail'e Suudi Arabistan üzerinden geçerek İsrail'e doğrudan uçuşa izin verecek. Bu tarihte bir ilk niteliği taşıyor..


GAZETEVATAN.COM
Suudi Arabistan, İsrail'e hava sahasını açıyor. Suudi hükümeti, tarihte ilk kez Suudi Arabistan üzerinden geçerek İsrail'e doğrudan uçuşa izin verecek.
 
Air India'nın İsrail'e yeni uçuş hattıyla hava sahasından geçmesine izin veren Suudi Arabistan, İsrail'le olan yakın temaslarına ilk kez kamuoyunun tanık olmasını sağlayacak ve gelişme El Al şirketine büyük bir darbe olacak.
 
Suudi Arabistan, Delhi'den Tel Aviv'e uçuşlar yapması için Air India'ya onay vererek tarihinde ilk kez İsrail'e hava sahalarını kullanmaları için izin vermiş oldu. 
 
Bu gelişme, Hindistan'dan İsrail'e yapılan uçuşların süresinin, şu anda kullanılan rota ile karşılaştırıldığında iki buçuk saat kısaltılacağı anlamına geliyor. Yeni rota, havayolunun yakıt masraflarını azaltmasına ve yolculara daha ucuz bilet satmasına olanak tanıyacak

Gazete vatan

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yunanistan Başbakanı Çipras'tan Türkiye'ye tehdit! SAKIN YEMEYİN ! HERKESİN EVİNE GİRİYOR Bakanlık uyardı Derin devlet apoyu kullanıp örgütü içinde böyle çarpıştırdı. Derin akıl Anneye en az 5 bin 499 TL