Ana Sayfa
19 Aralık 2017 ( 938 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA .TÜRKİYE'DEN ÇOK SERT YANIT

Türkiye'ye hakaret eden BAE Dışişleri Bakanı'na sert tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın, Türkleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçlayıcı bir mesajı paylaşan BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed'e yanıtı sert oldu.
İsrail basınında yer alan haberlere göre, Gazze sınırındaki yerleşim  yerlerini ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Liberman,  "Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından ödenmesi gereken  bir bedel olduğunu iyi biliyorduk, ancak bu bedel bizim ödemeye razı olduğumuz  bir bedeldir." dedi.

Liberman, "Ne yapmamız gerektiğini, nasıl yapmamız gerektiğini ve en  önemlisi de ne zaman harekete geçmemiz gerektiğini biliyoruz." diye konuştu.
 
Kudüs'teki yarım asırlık işgal
 
Doğu Kudüs'ü 5 Haziran 1967'de işgal eden İsrail, 1980'de tek taraflı  olarak kentin doğusunu ve batısını "birleşik başkenti" ilan etti.
 
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BGMK), 1980'de kabul ettiği 478  sayılı kararla, İsrail'in ilhak ve başkent ilanını geçersiz saydı.
 
BMGK kararı çerçevesinde ABD dahil uluslararası toplum, Doğu Kudüs'ün  işgal altında olduğunu kabul ediyor. İsrail yönetimini tanıyan tüm ülkelerin  büyükelçilikleri, Tel Aviv'de bulunuyor. Hiçbir ülke, Kudüs'ü ya da doğu ve batı  bölümlerini başkent olarak kabul etmiyor.
 
ABD, Trump'ın hamlesiyle Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıyan  ilk ülke oldu.
 
Uluslararası toplumun tepkisini çeken Trump yönetimi, bölgenin kaosa  sürükleneceği ve İsrail-Arap ihtilafının daha da çözümsüz hale geleceği  uyarılarını göz ardı etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çatalca CHP' li belediye başkanı Cem Kara Sertap Erener tarafından sahneden böyle kovuldu işte . AK-47 Nasıl Çalışır Askerlerimiz Kahpe Soylarını Yakalamış .Paylaşmayan kalmasın ANADOLU’YU VE İSTANBUL’U İŞGAL ETMELERİ İÇİN YUNANLILARI VE İNGİLİZLERİ MUSTAFA KEMAL DAVET ETMİŞTİ!