Ana Sayfa
27 Aralık 2017 ( 700 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... 'Türkiye'ye karşı birleşin!'

Son dakika... 'Türkiye'ye karşı birleşin!'

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Enver Gargaş, Twitter hesabından, Türkiye ve İran'ın bölgedeki faaliyetlerine karşı Suudi Arabistan ve Mısır'a birleşme çağrısı yaptı.Gargaş, "Arap dünyası bir çıkmaza girdi ve çözüm çevredeki bölgesel hırslar karşısında işbirliğinde. Mezhepsel ve partizan yaklaşımı kabul edilebilir bir alternatif değildir. Arap dünyası Tahran ve Ankara tarafından yönetilmeyecektir. Bölgedeki jeostratejik yarış Kahire ve Riyad merkezli güçlendirilmiş bir Arap birliğini gerekli kılıyor" dedi. 

 
د. أنور قرقاش
@AnwarGargash
النظام العربي في مأزق والحل في التعاضد و التكاتف والتعاون أمام الأطماع الإقليمية المحيطة، المنظور الطائفي والحزبي ليس بالبديل المقبول، والعالم العربي لن تقوده طهران أو أنقره بل عواصمه مجتمعة.


The National haber sitesi, Gargaş'ın açıklamalarına neden olarak Ankara'nın Katar ile güçlü ilişkileri ve  Tahran ile Ankara arasında yakınlaşma olması yorumunda bulundu.

GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fethullah Gülen'in Atatürk Yorumu RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN BAŞKAN ERDOĞAN'I DÜNYA MEDYASININ ÖNÜNDE ÖYLE GÜZEL ANLATTI Kİ İZLEYİN ZATEN PAYLAŞACAKSINIZ.. YILAN ŞAHİNİ KÖTÜ YAKALAMIŞ AVCILAR SON ANDA BÖYLE KURTARDI.. Bu mucize bitki aslında çok tanıdık, meğer ne çok faydası varmış... Kansere karşı ve böbrek taşı tedavisinde Çok etkili bir bitki..