Ana Sayfa
11 Mart 2019 ( 375 izlenme )
Reklamlar

Son dakika: YPG korkudan bunu yaptı! Türkiye ile savaşmaları için...

Son dakika: YPG korkudan bunu yaptı! Türkiye ile savaşmaları için...
01 Mart 2018 Perşembe - 
Afrin operasyonu tüm kararlılıkla devam ederken bir son dakika gelişmesi daha yaşandı. Esad'ın, Haseke'de yüzlerce Kürt'ü öldüren katiller ordusu Şebihalar, YPG tarafından 'kurtarıcılar' olarak Afrin'e davet edildi. Alçaklar, NDF'yi törenle karşılayarak bir de alkış tuttu.

Son dakika: YPG korkudan bunu yaptı! Türkiye ile savaşmaları için...
TSK ve ÖSO'nun Afrin'deki terör unsurlarına yönelik başlattığı operasyon devam ederken, sıcak bölgede oyunlar da oynanmaya devam ediyor. Afrin’de darbe üstüne darbe yiyen terör örgütü, düşmanlarına sarıldı. YPG’nin içinde bulunduğu çaresiz durumu gözler önüne seren bu hamle, bölgedeki tüm Kürtleri tedirgin etti. Düne kadar YPG ile savaşıp, Kürtleri öldüren NDF, bu kez Öcalan ve Esad posterlerinin yan yana dalgalandığı kutlamalarla Afrin’e davet edildi.


ESKİ DÜŞMAN DOST OLDU

YPG’nin kurtarıcı olarak davet ettiği Suriye’deki Ulusal Savunma Güçleri (NDF), başta Kürtler olmak üzere muhaliflerin çok yakından tanıdığı bir örgüt. 2014-2016 arasında YPG’nin kontrolündeki Haseke bölgesine saldıran NDF, Salihiye, Miftiye ve Til Hacer gibi Kürtlerin yaşadığı mahallerle ile YPG’nin kontrolündeki İtfaiye ve Talaya bölgesindeki kontrol noktalarını hedefaldı, yüzlerce Kürt'ü öldürdü. Bunun üzerine Şam yönetimi devreye girerek, iki örgüt arasında anlaşma yapılmasını sağladı. Eski adı Şebiha örgütü olan NDF, 1960’lı yılların sonlarına doğru Suriye’nin Lazkiye limanında kuruldu.

Üyelerinin çoğu Nusayri ailelerinin çocuklarından oluşan Şebiha, bir yeraltı mafya örgütü olarak kurulup, uyuşturucudan cinayete, silah ticaretinden tahsilata kadar pek çok kirli işe imza attı.

NDF ADIYLA ESAD’IN SAFINDA

Hafız Esad’ın 13 Kasım 1970’te darbeyle gelmesine yardım eden örgüt, o tarihten sonra Esad Ailesi için dokunulmaz oldu. NDF olarak ismini değiştiren örgüt, rejime destek verdi. Öyle ki büyük kısmı Hizbullah üyeleri tarafından silahlı eğitimden geçirilen örgüt üyelerine Şam, 170 euro maaş bağladı.

(Akşam)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HDP'den skandal referandum şarkısı! İSTE NEYE HAYIR DEDİGİNİZİ HDP ANLATIYOR ! Kudüs’ün Tapusu Türkiye’nin Elinde! Şimdi Köşeye Sıkışacaklar! Aniden gerçekleşecek, Meteoroloji'den şaşırtan tahmin Ve ilk bölge PKK'nın elinden alındı!