Ana Sayfa
13 Ocak 2018 ( 1418 izlenme )
Reklamlar

Son seçim anketi açıklandı! Erdoğan’dan tarihi rekor

Son seçim anketi açıklandı! Erdoğan’dan tarihi rekor
2019 seçimleri yaklaştıkça anket şirketlerinin araştırmaları da artmaya devam ediyor. Son olarak yapılan seçim anketinde çok büyük sürprizler ortaya çıktı. İşte son seçim anketi ve haberin ayrıntıları;
Adil Gür son kamuoyu araştırmasını canlı yayında açıkladı. Adil Gür, bugün Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek oranda halkın desteğini aldığını ifade etti.

1 Kasım Genel Seçimleri'ni doğru bilen anketçi Adil Gür A Haber' e konuk oldu. Adil Gür'ün yaptığı araştırmada AK Parti-MHP ittifakı ile ilgili de cevaplar arandı.

Ankette sorulan '2019'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a oy verip vermeyeceğinizi şu ifadelerden hangisi ile anlatırsınız' sorusuna, ankete katılanların, yüzde 49,7'si 'kesinlikle oy veririm' dedi, yüzde 34.1 ise 'asla oy vermem' şıkkını seçti.

Ankette çarpıcı sonuçlardan biri de, " 2019'da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Erdoğan aday olması halinde seçmenin yüzde 65,9'u kendisine oy vereceğini ifade etmiştir" ibaresi oldu.

Adil Gür, MHP seçmeninin yüzde 82'sinin Erdoğan'a oy veririm dediğini söyledi. Adil Gür, "MHP'ye niye AK Parti'ye yakın oluyorsun diye kızanların sesine kulak asmamak lazım. MHP doğru yolda. MHP AK Partililerin ikinci tercihidir. Bu doğru bir stratejidir " dedi.

siyasetcafe.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÇALIŞAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR IŞTE TÜRKIYE FARKI Erdoğan'ın konuştuğu kürsü önünde dikkati çeken cihaz Artık size Uzayda da rahat yok! Alman uydularını böyle körettik! Gururla İzle-Paylaş!