Ana Sayfa
29 Aralık 2017 ( 1996 izlenme )
Reklamlar

Sonunda... O ücret artık alınmayacak!

Sonunda... O ücret artık alınmayacak!
GSM, uydu yayını ve internet servis sağlayıcıları faturasını geciktiren vatandaşa bir takvim yılında ilk açma-kapama işlemi için herhangi bir ad altında ücret çıkaramayacak.Hükümet, yaklaşık 78 milyon mobil hat kullanıcısı, 60 milyonu aşkın internet ve uydu yayını abonesini el yakan gecikme cezalarına karşı korumaya aldı.


GSM, uydu yayını hizmeti sunan şirketler, internet servis sağlayıcıları faturasını geciktiren vatandaşa bir takvim yılında ilk açma-kapama işlemi için herhangi bir ad altında ücret çıkaramayacak. Açma-kapama ücreti uygulanacak durumlar için asgari 7 gün önce olacak şekilde borcun ödenmemesi durumunda alınacak gecikme bedeli aboneye bildirilecek.


Faturanın son ödeme tarihinde ödenmemesi nedeniyle hizmet durdurulursa, hizmetin durdurulduğu tarihten itibaren aboneye herhangi bir hizmet bedeli yansıtılmayacak.


VATANDAŞ KORUNUYOR


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Mayıs 2018'de yürürlüğe girecek elektronik haberleşme sektörüne ilişkin tüketici yönetmeliği ile açma-kapama bedelleri konusunda vatandaşın korumaya alındığını bildirdi.


KAYNAKSABAH

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu'dan farkı yok zira zihniyet bir kafa yapısı bir ! Tokat gibi S-400 cevabı! 'Türkiye isterse...' Ezanı Mahkemeye Veren Kadına Savcıdan Tokat Gibi Cevap. SONDAKİKA! GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN ŞOK İDDİA ABD TÜRKİYE İLE SAVAŞA HAZIRLANIYOR!!