Ana Sayfa
23 Şubat 2018 ( 338 izlenme )
Reklamlar

SURİYE AKILLARINA YENİ GELDİ

İngiltere'den 'Suriye' açıklaması: Dehşet içerisindeyim
İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, 'Suriyelileri korumak ve ihtiyaç duydukları can kurtarıcı yardımları sağlamak her şeyden önce gelmelidir.' dedi.
23 Şubat 2018 Cuma 
İngiltere'den 'Suriye' açıklaması: Dehşet içerisindeyim
İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Doğu Guta'da yaşanan krizle ilgili yaptığı açıklamada, "Esed rejiminin Doğu Guta halkına uyguladığı gaddar ve acımasız şiddetten dolayı tamamen dehşet içerisindeyim. Bütünüyle Esed ile destekçilerinin yarattığı cehenneme katlanıyorlar." dedi.

İngiliz bakan, ülkesinin, bugünkü Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde, insani yardımların bir an önce bölgeye ulaştırılmasına izin verecek ateşkesi desteklemesi için Rusya'ya baskıda bulunacağını belirterek, "Suriyelileri korumak ve ihtiyaç duydukları can kurtarıcı yardımları sağlamak her şeyden önce gelmelidir. İngiltere, bu korkunç kan dökümüne son vermek ve Suriye halkına barışı sağlamak için tek yol olan siyasi çözüm yolunda ilerlemede tüm uluslararası ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışmaya bağlıdır." diye konuştu.

400 BİN SİVİL ABLUKA ALTINDA

Şam'ın doğusundaki bazı ilçe ve beldeleri içeren 104 kilometrekarelik Doğu Guta bölgesi, iç savaşın en büyük felaketine sahne oluyor.

Muhaliflerin kontrolünde bulunan Doğu Guta'da yaklaşık 400 bin sivil yaşıyor.

Doğu Guta, Astana anlaşmalarında gerginliği azaltma bölgesi ilan edilmişti ancak Rusya'nın garantörlüğünü üstlendiği Esed rejimi, geçen yıl nisan ayından itibaren bölgeye yönelik ablukasını yoğunlaştırdı ve son aylarda saldırılarını şiddetlendirdi.

İnsani krizin derinleştiği bölgede, yüzlercesi acil durumda hasta binlerce sivil tahliye edilmeyi bekliyor. Bunların birçoğunu çocuk veya ileri evre kanser hastaları oluşturuyor. Doğu Gutalı çok sayıda bebek ve çocuk açlık ve ilaçsızlık yüzünden yaşamını yitirdi.

Bölgede son üç ayda 700'den, son 3 günde 250'den fazla sivil, can verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kuşların Garip Hareketlerini Fark Etti ve Kayda Başladı Sonrasında Çığlıklarını Tutamadı! SUBHANALLAH. Heyecanlandıran açıklama: Sürprizler olacak Heidi’nin ayakları neden çıplaktı?İSVİÇRE'NİN KARANLIK YÜZÜ..AVRUPALILARIN UTANÇ SAYFALARINDAN BİR SAYFAYI DAHA DEŞİFRE EDİYORUZ...ELDEN ELE ULAŞTIR.. Şoke eden İsrail gerçeği! Bu kadar alçaklık olmaz