Ana Sayfa
22 Mart 2017 ( 688 izlenme )
Reklamlar

'Suriyelilere vatandaşlık

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk oldu.

Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık verileceği iddialarına cevap verdi.

"Suriyelilerin vatandaş yapılması diye bir şey yoktur. Bu, tamamıyla seçim malzemesi olarak kullanılıyor, '3 milyon insana vatandaşlık verilecek' diye. Bunlar bizim dostlarımız, kardeşlerimizdir. Biz, onların kendi ülkelerinde de sağlık, esenlik, barış içinde yaşayacakları zeminin oluşması için gayret sarf ediyoruz." dedi.

"VATANDAŞLIK DURUMU YOK"

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Biz üç milyondan fazla mülteciyi aldık, vatandaşımız yarım dilim ekmeğini paylaştı. Bu kadar çok mültecinin başka bir ülkeye gelmesi, büyük sosyal olaylara neden olurken çok şükür Türkiye bunu, millet olarak, bir ensar ruhuyla karşıladı. Birtakım sorunlar olabilir ama büyük oranda Suriyeliler meselesi Türkiye için bir sosyal probleme dönmedi. Şimdi bu milletin feraseti, hamiyetperverliğiyle kimse dalga geçmesin. Suriyelilerin vatandaş yapılması gibi bir durum yoktur. Bu tamamıyla seçim malzemesi olarak kullanılıyor. Bunlar bizim kardeşlerimiz, dostlarımızdır." ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

''Recep Tayyip Erdoğan'ın Önceden Feto ile Arası İyiydi'' Diyenler İzlesin(1) KILIÇDAROĞLU,YİNE BALTAYI TAŞA VURDU,REZİL OLDU.1938'DE ÖLEN ATATÜRK İÇİN,1939'DA ZEYTİN İÇİN KANUNU ÇIKARDIĞINI SÖYLEDİ..İZLE PAYLAŞ ÜNLÜ OYUNCUYA MİLLETE HAKARETTEN HAPİS CEZASI Kritik açıklama! Türkler de katılacak...